KONIEC pandemii?! TE słowa nie pozostawiają złudzeń

Od dawna cały świat wyczekuje końca pandemii. Poprzez zamknięcie wielu sklepów spora ilość osób straciła pracę, wielu z nich jest bezrobotnych i ledwo wiąże koniec z końcem. Kiedy pandemia się skończy? Te słowa nie pozostawiają złudzeń!

Aktualnie nastąpił wielki kryzys gospodarczy i pewnie będzie on jeszcze większy. Wszystko na skutek zamknięcia wielu firm z powodu panującego koronawirusa. Większość osób marzy już o powrocie do normalności i pokonaniu pandemii. Ekspert WHO ma jednak niepokojące wieści.

 

Kiedy według niego ustąpi pandemia?

 

Powiedziałbym, że w ciągu czterech do pięciu lat moglibyśmy to kontrolować.

-powiedział Soumya Swaminathan – ekspert Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt miła wiadomość. Na domiar złego jego opinię podzielają także inni eksperci.

 

Dr Mike Ryan to jedna z osób, które podzieliły zdanie eksperta Światowej Organizacji Zdrowia. Dodał także, że tak naprawdę nie wiemy kiedy może ustąpić epidemia i nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy choroba całkowicie zniknie. Prosił także, aby cały czas zachowywać ostrożność. Powiedział jednak jedną pozytywną rzecz. Według niego zakażonych koronawirusem jest mało co nie oznacza, że mamy przestać się pilnować. Zaznaczył, że pilnie potrzebna jest w tym przypadku szczepionka, gdyż bez niej liczba chorych może szybko i znacznie urosnąć.

 

Co sądzicie na temat jego słów?

Źródło: o2.pl

Komentarze