Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób z tymi chorobami!

Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób z tymi chorobami! Okazuje się, że nie tylko wiek jest istotny w przypadku Covid-19. Najnowsze badania naukowców udowodniły, że w grupie zwiększonego ryzyka znajdują się również osoby zmagające się z popularnymi chorobami.

 

Koronawirus z Chin objawia się podobnie co zapalenie płuc. Może on prowadzić do niewydolności oddechowej. Wywołuje on następujące objawy u chorego: gorączka, kaszel, ucisk w klatce piersiowej i duszności. W sumie w Polsce potwierdzono 125 przypadków zakażenia koronawirusem, trzy osoby zmarły.

 

 

 

Najnowsze badania naukowców udowodniły, że w grupie osób zwiększonego ryzyka znajdują się chorujący na cukrzycę oraz chorobę niedokrwienną serca. W badaniu uwzględniono 191 pacjentów z koronawirusem (każdy pacjent powyżej 18 roku życia), którzy byli leczeni  w Jinyintan Hospital oraz Wuhan Pulmonary Hospital.

 

 

 

Badacze z China-Japan Friendship Hospital and Capital Medical University w Pekinie szczegółowo śledzili historię choroby pacjentów, od momentu przyjęcia ich do szpitala, aż do momentu wypisu lub zgonu.

Średni wiek osób badanych wynosił 56 lat (od 18 do 87). 62 procent badanych pacjentów stanowiła płeć męska.

 

 

 

 

Dla wielu naszych czytelników wyniki badań naukowców mogą wydać się zaskakujące. Okazuje się, że ryzyko śmierci było zdecydowanie większe w przypadku osób chorych na cukrzycę i zmagających się z chorobą niedokrwienną serca. Aż 48 procent badanych borykało się właśnie z tymi chorobami przewlekłymi. Badacze odnotowali 54 zgony.

 

 

 

Sprawdź również: Akcja „Zostań w domu” trwa! POLECAMY NAJLEPSZE FILMY NA WEEKEND

Zdjęcie: Youtube

 Komentarze