Lekarz o szczepieniach: „Problemy dopiero się zaczną”!

Znany lekarz szczerze wypowiedział się o szczepieniach na Covid-19. Według niego „problemy dopiero się zaczną”. O co chodzi?

W piątek rozpoczną się szczepienia osób z grupy „1”. W jej skład wchodzą seniorzy, wojskowi oraz nauczyciele. Czy system zdrowia da radę? Czy okaże się wydolny?

Na ten temat wypowiedział się dr Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego.

Zobacz także: Ujawniono zarobki Julii Wieniawy! Spadniesz z krzesła, gdy TO zobaczysz!

– To jest kwestia centralnej rejestracji i przekazania informacji do naszych praktyk. Sami jesteśmy ciekawi, jak to będzie funkcjonować. Teoretycznie wydaje się to proste. Wyznaczamy godziny szczepień, pacjenci będą rejestrowani na listy, miejsca nieuzupełnione będą dla pacjentów zewnętrznych, których my możemy wpisać. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Zobaczymy – powiedział w programie „Newsroom” w WP.

Fot. Pixabay

Lekarze POZ twierdzą, że nie będą mieli problemów ze stwierdzeniem, kto kwalifikuje się do szczepień, bo znają swoich pacjentów. Dr Krajewski stwierdził, że listy rezerwowe powstają tylko dlatego, że ktoś z zapisanych po prostu może nie stawić się na szczepienie.

– Jeżeli mówimy o małych środowiskach, tam, gdzie pacjenci są prowadzeni przez lekarza od wielu lat, dotarcie do takiego pacjenta nie jest problemem. Myślę, że w większych środowiskach może to być problem. Jednak takiej wielkiej operacji nie da się przeprowadzić bez problemów – dodał.

Lekarz podkreślił, że temat szczepień jest popularny wśród pacjentów. Ludzie dzwonią z wieloma pytaniami.

– Pacjenci pytają, kiedy będą szczepieni. Takich telefonów odbieramy bardzo dużo – powiedział.

Zobacz także: TO danie podbija sieć! Gwiazdy całkowicie OSZALAŁY na jego punkcie!

Źródło: wp.plKomentarze