Najnowszy SONDAŻ! Ogromne zaskoczenie! Hołownia zdobył aż…

Najnowszy sondaż parlamentarny i ogromne zaskoczenie! Szymon Hołownia sporo zyskuje.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie stycznia, to zwyciężyłoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zająłby ruch Szymona Hołowni Polska 2050. Podium zamyka Koalicja Obywatelska.

Jak wynika z sondażu CBOS największe poparcie nadal ma Prawo i Sprawiedliwość – chęć oddania głosów na partię rządzącą deklaruje 35,2 proc. ankietowanych. To oznacza wzrost o 4,1 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego badania. 

Najnowszy sondaż CBOS. PiS nadal liderem. Ruch Hołowni wyprzedza Koalicję Obywatelską.

Drugie miejsce zajął ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem – 18,2 proc. poparcia (+2,6 p.p.). Trzecie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 13,7 proc. To oznacza spadek o 4.4 punktu procentowego zestawiając  aktualny sondaż z grudniowym.

Do sejmu dostaliby się także posłowie Kondeferacji z wynikiem 5,3 proc. A także Lewica 5 proc. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się : PSL-Koalicja Polska z wynikiem 2 proc. oraz Kukiz’15 uzyskując zaledwie 1 proc. poparcia. Aż 15 proc. badanych nie wie, na kogo chciałoby oddać swój głos.

Badanie CBOS nazywane „Aktualne problemy i wydarzenia” zostało przeprowadzone w dniach 4-14 stycznia na reprezentatywnej grupie 1159 osób metodą CAPI – 44,1 proc., CATI – 42,8 proc a także CAWI – 13,1 proc.Komentarze