Ludzie, którzy żyją 120 lat, rodzą w wieku 65 lat i nie wiedzą czym jest nowotwór.

Żyć 120 lat, być pięknym, zdrowym i wiecznie młodym – poznaj ludzi Hunza i poznaj ich sekret!

 

Przepis na długowieczność znają ludzie Hunza, którzy żyją w górach północnego Pakistanu. Zaskakujące jest to, że ta populacja liczy 87 000 osób. Średnia ich wieku to 100 lat, część z ich dożywa 120, a najstarszy członek plemienia zmarł w wieku 160 lat.  Brak chorób, młody wygląd i pełnie sił witalnych zawdzięczają odpowiedniej diecie i kąpielom w lodowatej wodzie.

 

Podstawą ich diety są dwa posiłki, spożywane rano i wieczorem, w ich skład wchodzą: warzywa, owoce, suszone morele, orzechy, proso, gryka, jęczmień oraz rośliny strączkowe i olej z moreli.  Ludzie Hunza unikają nabiału: sera, mleka i jaj, a mięso spożywają tylko raz lub dwa razy w roku, zazwyczaj jest to jagnięcina i drób. Dopełnieniem tej diety są codzienne spacery – nawet 20 km dziennie.

 

W ciągu roku wyznaczają specjalny okres (od 2 do 4 miesięcy), w którym nic nie jedzą, a podstawą odżywiania organizmu staje się napój suszonych moreli. To właśnie te małe owoce są źródłem witaminy B-17, o  właściwościach antynowotworowych – zapewniają im zdrowie, młody wygląd i długowieczność.

 

 

źródło: www.quora.com

Fot.: expressnews7.com /  Lifestyle Interest

KG

 Komentarze