Mycie rąk UCHRONI nas przed koronawirusem? Ujawniamy całą PRAWDĘ!

Epidemia koronawirusa zaczęła się w chińskim mieście Wuhan parę miesięcy temu. Od tej pory zginęło już wiele tysięcy osób z powodu choroby.

Koronawirus zabija codziennie coraz więcej osób różnej narodowości. Szczepionka jeszcze nie jest dostępna, a naukowcy prognozują, że będzie w sprzedaży dopiero pod koniec roku. Trzeba zatem szukać innych sposobów na ustrzeżenie się choroby. Wiadomo już, że koronawirus dotarł do Polski, a maseczki w aptekach i w internecie zostały w większości wykupione. Czy samo mycie rąk uchroni nas przed koronawirusem?

 

CZYTAJ TAKŻE: 8-letnie dziecko zmarło ze STAROŚCI! Miało TEN rzadki przypadek choroby (FOTO)

 

Główny Inspektorat Sanitarny wydał oświadczenie, jak sobie radzić z koronawirusem. Skoro wiadomo, że można się nim zarazić drogą kropelkową, poprzez zanieczyszczone dłonie oraz kontakt ze skażoną powierzchnią, to mamy wpływ przede wszystkim na prawidłowe mycie rąk.

 

WHO obaliło mit jakoby dezynfekcja z użyciem lamp UV i promieni ultrafioletowych chroniła przed koronawirusem. Tak samo nie ma efektów spryskiwanie skóry środkami na bazie alkoholu lub tymi uwalniającymi chlor. Niektórzy płuczą nos wodą z solą, a usta płynem do płukania jamy ustnej, jednak nie istnieją naukowe dowody na skuteczność tych środków.

 

Natomiast dr Dorota Chrobak z SGGW przeprowadziła test z lampą UV, czy dokładne mycie rąk sprawi, że pozbędziemy się zarazków. Otóż tak! Dr Dorota Chlebak zaleca, aby myć ręce przez 45 s. Najpierw opłukać je wodą, a następnie użyć dobrego środka myjącego i dokładnie mydlić, nie zapominając o przestrzeniach między palcami i wierzchniej części dłoni.

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.com

Komentarze