8-letnie dziecko zmarło ze STAROŚCI! Miało TEN rzadki przypadek choroby (FOTO)

Bardzo niewielu ludzi dopada to schorzenie. Cierpi na nie jedynie 160 osób na świecie. 8-letnia dziewczynka zmarła z powodu starości.

Rodzice czuli się bezsilni wobec przypadku córki. Musieli obserwować, jak rok po roku córka umiera ze starości.

 

Jestem gotowa poświęcić dla niej wszystko

 

– mówiła zrozpaczona mama 8-latki.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wnuczka nagrała co BABCIA robiła jej w domu! PRZEMOC nie do pojęcia (VIDEO)

 

Na to schorzenie choruje ok. 160 ludzi na całym świecie. Mimo dużego postępu w medycynie, farmakologii i technologii medycznej, jeszcze nie wynaleziono sposobu na schorzenie powodujące starość u dzieci. Tą niezwykle rzadką chorobę lekarze nazywają progerią. 8-letnia Ukrainka, Anny Sakidon, cierpiała na nią od urodzenia. W wieku 8 lat dziewczynka ważyła jedynie 7 kg i była wyjątkowo mała.

 

W medycynie nie są jeszcze znane sposoby leczenia choroby, ale też jej przyczyny pozostają tajemnicą dla lekarzy.

 

Wiek biologiczny dziewczynki wynosił 80 lat, mimo że przeżyła dopiero 8 lat! Wiedza na temat choroby jest znikoma. W dodatku z początku trudno ją rozpoznać, ponieważ dzieci cierpiące na progerię przy urodzeniu ważą i wyglądają tak samo jak zdrowe niemowlęta. Dopiero z czasem pojawiają się pierwsze objawy. Należą do nich wiotczenie skóry, zmarszczki, utrata włosów i brwi i nieprzybieranie na wadze.

 

Dla rodziców dziewczynki jej choroba była strasznym przeżyciem. Musieli oglądać stopniowe starzenie się swojej córki. Sfrustrowani i bezsilni wobec choroby, mogli jedynie próbować ulżyć jej w cierpieniu. Lekarze leczyli dziewczynkę, jednak mimo kolejnych metod i lekarstw, nic nie skutkowało. Choroba stanowiła wyścig z czasem dla rodziny.

 

 

 

 

 

Źródło: lelum.pl /foto  Facebook.com

Komentarze