Profesor dostał jedynkę za wypracowanie! Szokująca sytuacja w sądeckim liceum!

Pewien profesor przypadkiem został wciągnięty w sprawę dotyczącą niesprawiedliwej polonistki z sądeckiego liceum.

W efekcie profesor napisał wypracowanie za jednego z uczniów i… dostał jedynkę! Oto szczegóły tej frapującej sprawy!

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Profesor Wojciech Kudyba

Prof. dr. hab. Wojciech Kudyba to:

 

Pisarz, krytyk literacki. Kierownik Katedry Polskiej Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego UJ. Członek Komisji Języka Religijnego PAN, Towarzystwa Naukowego KUL, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich*

 

Tymczasem profesor „poległ” na szkolnym wypracowaniu i dostał jedynkę. Ale jak to się stało, że w ogóle napisał pracę za jednego z uczniów?

 

Profesor dostał jedynkę

Dziecko znajomych profesora, które chodzi do II LO,  zaczęło nagle dostawać jedynki z polskiego. I wtedy prof. Kudyba został poproszony o pomoc. Najpierw miał tylko doradzić i dać wskazówki. Gdy to nie pomogło, zdecydowano się przeprowadzić eksperyment:

 

…poproszono mnie o jakieś dodatkowe wskazówki, by dziecko mogło napisać zadane do domu wypracowanie. Doradziłem najlepiej jak umiałem, ale praca znów została oceniona na niedostateczny. Kolejny telefon to już była konkretna propozycja mojego uczestnictwa w eksperymencie. (…)

 

…że kolejne wypracowanie napisze już nie uczeń liceum, ale belwederski profesor polonistyki. Zrobiłem to.

– opowiada w wywiadzie dla portalu dts24.pl

 

Jednak nawet profesor nie spełnił wymogów polonistki i też został negatywnie oceniony:

 

Tak, dostałem jedynkę. Przyznaję, że byłem mocno zdziwiony, więc dopytywałem o szczegóły, czy polonistka zauważyła, że praca nie była samodzielna? Nic z tych rzeczy, po prostu pani dopatrzyła się w wypracowaniu jakichś błędów, choć dziecko, nie bardzo potrafiło wyjaśnić jakich konkretnie. Podobno nauczycielka oczekiwała omówienia jeszcze jakiejś lektury, choć nie było to jasno wyrażone w temacie wypracowania.

 

Szokujące wieści! 55-letnia Jolanta Fraszyńska dokonała coming outu!

 

Polonistka – Nowy sącz

Profesor zdecydował się nagłośnić tę sprawę, ponieważ według jego informacji, jedna trzecia uczniów wciąż dostaje jedynki. Jego zdaniem „słaba ocena ucznia oznacza porażkę nauczyciela”, bo pedagog nie potrafi zainteresować uczniów swoim przedmiotem, ani go nauczyć.

 

Wojciech Kudyba mówi, że:

 

…z relacji dziecka wynika, że pani czerpie coś w rodzaju satysfakcji z tego, że stawia taką ilość ocen niedostatecznych za każdym razem.

 

Sprawa polonistki była już wcześniej zgłaszana do dyrekcji Liceum, ale bez efektu. Może eksperyment z udziałem profesora otworzy oczy na to, co dzieje się w szkole.

 

*cyt. kalendarz.nowysacz.pl

Komentarze