Jarosław Kaczyński naprawdę TAK potraktował posłankę! Wszyscy widzieli

Jarosław Kaczyński to jedna z najważniejszych postaci w polskiej polityce. Jedni nazywają go „Szarą Eminencję”, drudzy „Naczelnikiem Państwa”. Jego wpływy są tak ogromne, że można powiedzieć, że decyduje on o losach Polski.

 

Ostatnie wybory do parlamentu dały Prawu i Sprawiedliwości połowiczne zwycięstwo. Wiadomo było, że Jarosław Kaczyński oczekiwał lepszego wyniku. Tym bardziej, że z jego list starowała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Gowina. Gdyby nie ta koalicja, PiS nie miałoby większości.

 

Prezes PiS jest dla członków swojej partii wodzem. To on mówi swoim posłom jak mają głosować. Tak było zawsze, i ta praktyka jest również obecna w innych formacjach politycznych. Ale są pewne wyjątki. Tak też było i tym razem. Jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości zrobiła na przekór Kaczyńskiemu i jako jedyna zagłosowała inaczej niż jej koledzy z PiS-u. O co poszło i jakie miało to konsekwencje?

 

Małgorzata Golińska jako jedyna z PiS-u zagłosowała przeciw kandydaturze Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Gdy dowiedział się o tym prezes postanowił dać jej lekcję pokory i pokazać właściwe miejsce w szeregu. Inni mówią, że zaprosił ją na „rozmowę wychowawczą”.

 

Oczywiście, opozycja nie ma wiele do gadania, bo i tak PiS ma większość, więc może przegłosować wszystko. Nawet, że 2+7=10. Posłowie z Koalicji Obywatelskiej zaczęli gratulować młodej posłance Golińskiej wyłamania się partyjnego. Poseł Tomasz Zimoch (KO) na swoim profilu na Twitterze napisał: „Smutnym widokiem w sali sejmowej były połajanki M. Golińskiej przez prezesa. Pani Poseł, warto być sobą! Zapraszamy do… nas!” oraz: „Po wczorajszym posiedzeniu pogratulowałem posłance M. Golińskiej. Pogratulowałem normalności. Była jedyna w PIS przeciw Piotrowiczowi”.

 

ZOBACZ TEŻ:  Trump chce ZNISZCZYĆ Unię Europejską?

 

Co ciekawe, internauci gratulują poseł Golińskiej odwagi. Piszą: „Brawo, pani poseł. Tylko dziwne, że startowała z tak skompromitowanej listy”. A nawet: „Życzę pani sukcesów w sejmie i bardzo pani dziękuję za dobry ruch. Udowodniła pani, że jest sobą i nikt panią nie kieruje”.

 

Źródło: o2.plKomentarze