Nie kupuj kota w worku! Zobacz, jak odróżnić PRAWDZIWY MIÓD OD SZTUCZNEGO

Nie kupuj kota w worku! Zobacz, jak odróżnić PRAWDZIWY MIÓD OD SZTUCZNEGO. W wielu sklepach znajdziemy słoiczki z miodem, jednak niewielka ich część jest naprawdę zakupu. Dzięki niżej wymienionym wskazówkom, unikniesz pomyłek.

 

Miód zawiera mnóstwo leczniczych właściwości. Wzmacnia mięsień sercowy, działa odkażająco. Ponadto pomaga się uspokoić. Na niektóre bakterie działa lepiej niż antybiotyki dostępne w aptece.

 

W jego składzie znajdziemy między innymi: węglowodany, kwasy organiczne, olejki eteryczne pochodzące z nektaru, związki polifenolowe, białka, witaminy A, B1, B2, B6, B12, C, kwas foliowy.

Jak rozpoznać prawdziwy miód od sztucznego? Oto kilka rad!

Nabierz miód na łyżeczkę i jednostajnym strumieniem lej go na talerzyk. Jeśli ścieka równomiernie, nie rwąc się i tworząc na talerzyku stożek, to jest to miód naturalny. Konsystencja sztucznego miodu będzie jednolita, bez żadnych grudek a miód rozleje się po talerzu.

Krystalizacja jest również istotna. Prawdziwy miód będzie się krystalizował, ten proces powinien nastąpić już kilka miesięcy po zbiorze. Jest to proces całkowicie naturalny, który nie wpływa na właściwości odżywcze, smak itp.

Zdjęcie: Pixabay

 

 

 

Komentarze