Oszuści podszywali się pod istniejący sklep stacjonarny. Kupowałeś u nich? Natychmiast to zgłoś!

Oszuści zwietrzyli okazję. Sklep Incomp z siedzibą w Rzeszowie faktycznie istnieje, jednak działa jedynie stacjonarnie. W ofercie mają sprzęt RTV i AGD. Tymczasem jego oferta znalazła się w internecie na stronie internetowej, pod adresem incomp.pl. Ceny produktów skusiły wielu klientów.

 

Zaniepokojona właścicielka złożyła zawiadomienie na policję. Od około dwóch tygodni zaczęli kontaktować się z nią klienci żądając wywiązania się z umów zawartych w sklepie internetowym pod adresem www.incomp.pl. Policjanci poszukują teraz osób, które dały się oszukać za pośrednictwem strony internetowej. Do tej pory policjanci przyjęli także zawiadomienia od kilku osób z terenu Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Szereg osób zostało również oszukanych na terenie kraju.

 

Poszkodowani, którzy zostali oszukani, czyli dokonali wpłaty nie otrzymując towaru lub zwrotu gotówki proszeni są o pilny kontakt z policją. Takie zgłoszenie można złożyć w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce Policji.

 

W tym celu niezbędne będą w szczególności następujące dokumenty: potwierdzenie dokonania przelewu oraz wydruki prowadzonej korespondencji.

 

kd, źródło: policjaKomentarze