JAKI do OWSIAKA: „przeproszę pana i za rok będę zbierał do puszek jeśli…”! ZOBACZ, jaką propozycję polityk złożył szefowi WOŚP!

JAKI do OWSIAKA: „przeproszę pana i za rok będę zbierał do puszek jeśli…”! ZOBACZ, jaką propozycję polityk złożył szefowi WOŚP!

Nie cichnie spór na linii Patryk Jaki – Jerzy Owsiak. Za krytykę WOŚP politykowi dość mocno oberwało się od szefa fundacji i wielu innych ludzi. Ale wydaje się, że to Jaki wytoczył teraz cięższe działa na pozycje. Propozycja, którą złożył Owsiakowi jest bardzo prosta i konkretna.

 

Jaki swoją propozycję złożył za pomocą wpisów na Facebook. W pierwszym przyznał, że niegdyś sam wspierał Wielką Orkiestrę, ale przestał, gdy dowiedział się, że Owsiak nie rozlicza się z całości środków jakie zbiera na akcji.

 

Posłowi Solidarnej Polski nie podoba się też polityczne zaangażowanie Owsiaka i jego poparcie dla ruchów proaborcyjnych. Jak stwierdził, w związku z tym woli popierać organizacje, które nie angażują się politycznie.

 

Jednak najciekawsza jest deklaracja Jakiego dotycząca przyszłorocznej zbiórki. Jest on gotów włączyć się w nią i nawet publicznie przeprosić Jerzego Owsiaka, pod jednym, prostym warunkiem:

 

„Deklaruję: idę w przyszłym roku obok Owsiaka wspierać WOŚP jeśli pokaże wszystkie faktury swoich spółek – a nie te sprawozdania, kolorowanki i grafiki, którymi obraża moją inteligencję”

– napisał na Facebook.

 

 

Szef WOŚP zamiast odpowiedzieć na rzucone wyzwanie pokazał zdjęcie segregatorów zawierających prośby o wsparcie ze strony szpitali. Odniósł się w ten sposób do słów Jakiego, że bez WOŚP sprzęt do szpitali i tak by trafiał.

 

 

Jaki nie pozostał dłużny i… wrzucił zdjęcie Owsiaka z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Zaoferował też w zamian… segregatory z prośbami o pomoc tych, których:

„życie zrujnowali i zniszczyli politycy, których Pan wspiera jak HGW. Politycy PO pozwolili na wyprowadzenie do różnych mafii środków kilka razy większych niż wszystkie Pana zbiórki. Politycy PO mogli to robić również dzięki Pana wsparciu – Panie Owsiak”

 

 

Ponowił też swoją propozycję i deklarację o zbieraniu do puszki za rok, jeśli w rozliczeniach fundacji i spółek powiązanych nie będzie nieprawidłowości.

 

Myślicie, że Jurek przystanie na propozycję Patryka? Trzymamy kciuki, bo to jednoznacznie i ostatecznie mogłoby uciąć spór o sensowność i uczciwość działalnościKomentarze