PARALIŻ w Szwecji! Ujawniono wizerunek DOMNIEMANEGO sprawcy ZAMACHU!

 

Po ataku terrorystycznym w Sztokholmie, miasto jest sparaliżowane!

 

Policja odcięła centrum miasta – nie jeździ metro, komunikacja miejska ani kolej. Władze uruchomiły tymczasowe noclegownie.

 

„Specjalne miejsca przygotowano dla osób, które znalazły się w centrum miasta i nie mają jak wrócić do domu” – powiedziała Towe Hagg ze sztokholmskiej policji.

 

Miejsca dla potrzebujących otworzyły także Szwedzki Czerwony Krzyż oraz szwedzki Kościół ewangelicko-augsburski. Część osób zdecydowała się wracać do domów pieszo.

 

Policja pokazała  zdjęcia mężczyzny, który jest poszukiwany. Na fotografiach pochodzących z monitoringu widać młodego człowieka w czarnym kapturze i kurtce w kolorze oliwkowym. Policja nie sprecyzowała, czy uważa mężczyznę za sprawcę ataku.

 

Ujawnione przez Policję –
zdjęcie mężczyzny powiązanego z atakiem (pap)

 

Jednak obecnie całe miasto jest w szoku –  ewakuowano centra handlowe oraz odwołano większość imprez kulturalnych. Nie działają kina.

 

W sklepach spożywczych i restauracjach w innych dzielnicach miasta ustawiają się kolejki. Ludzie wykupują podstawowe produkty na zapas.

 

Władze zaapelowały o pozostanie w domach. Uprasza się o nieużywanie telefonów komórkowych, gdyż przeciążona jest sieć telekomunikacyjna. Do kontaktu z bliskimi zaleca się wykorzystywanie komunikatorów internetowych.

 

Szwedzka policja zaapelowała o ostrożność w przekazywaniu niesprawdzonych informacji. W mediach społecznościowych publikowano wiadomości o strzelaninach w innych punktach miasta. Policja ich nie potwierdziła.

 

 

PAP

ms

Komentarze