PILNE! Koronawirus. Wprowadzono NAJWYŻSZY stopień zagrożenia…

Od jakiegoś czasu cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa i nic nie wskazuje na to, aby walka miała się już zakończyć. Wciąż w wielu państwach pojawia się wysoka liczba zakażeń. Przykładem jest np. Polska, gdzie liczba zakażeń stale rośnie. W jednym z krajów wprowadzono nawet najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego. O jaki kraj dokładnie chodzi?

Kiedy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa – spory problem ma Korea Północna, która zdecydowała się na wprowadzenie najwyższego stopnia zagrożenia epidemicznego.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Termin ferii ulegnie ZMIANIE?! Premier UJAWNIŁ ważne informacje!

Co ciekawe w Korei Północnej oficjalnie nie poinformowano o ani jednym przypadku zakażenia koronawirusem, mimo to zdecydowano się na taki krok, który z pewnością coś oznacza.

Zdaniem mediów chodzi o zupełnie co innego.

To wysiłki zapobiegawcze, by zablokować napływ tego nikczemnego wirusa do Pjongjangu

-takie informacje można przeczytać w mediach w Korei Północnej.

W związku z zaistniałą sytuacją w Korei zamknięto wszystkie instytucje publiczne. Nieczynne są również restauracje, czy łaźnie.

Restrykcje spowodowały także brak handlu, który spadł praktycznie do zera.

W kraju stracono również co najmniej dwie osoby, oskarżane o udział w przemycie towarów przez granicę i przyczynienie się do spadku wartości północnokoreańskiej waluty

-poinformowali posłowie z Południa, którzy poinformowali o tym dziennikarzy.

Co ciekawe jeszcze 10 października Kim Dzong Un dziękował swoim żołnierzom, za brak przypadków zakażeń COVID-19 w jego kraju.

Dziękuję im za ich dobre zdrowie, za to żaden z nich nie padł ofiarą złośliwego wirusa. Jestem wzruszony tym sukcesem i widząc ich zdrowy wygląd, nie mogę znaleźć innego słowa niż podziękowania

-mówił.

 Komentarze