Pola Wiśniewska urodziła! Chłopiec dostał DAMSKIE imię?!

We wrześniu 2022 r. Pola Wiśniewska ujawniła, że spodziewa się kolejnego dziecka, a dziś w nocy Wiśniewscy poinformowali, że urodził się im chłopiec.

Przypomnijmy, że żona Michała Wiśniewskiego z poprzedniego związku ma czwórkę dzieci, a liderem „Ich troje” już dwójkę – Falco Amadeusa (ur. 29 stycznia 2021) i chłopca, który się teraz urodził.

Jeśli zaś chodzi o Michała Wiśniewskiego, to Pola jest już jego piątą żoną, a nowonarodzony syn – jego szóstym dzieckiem.

 

Chłopiec dostał damskie imię?!

 

Każda z pociech gwiazdora nosi bardzo oryginalne, podwójne imię. Także szóste dziecko dostało dwa imiona. Jednak jedno z nich wywołało prawdziwą burzę. Internauci bowiem twierdzą, że jest ono damskie, a Wiśniewscy skrzywdzili syna.

 

https://www.instagram.com/wisniewska_pola/

 

Syn Michała Wiśniewskiego – jak ma na imię?

 

Chłopiec, który właśnie przyszedł na świat, jest trzecim synem Wiśniewskiego. Pierwszy to Xavier Michał (ur. 24 czerwca 2002) – z małżeństwa z Mandaryną (Martą Mandarynkiewicz) a drugi to Falco Amadeus. Obydwaj więc mają typowo męskie imiona.

Tymczasem trzeci syn dostał imię Noël Cloé Wiśniewski. Pierwsze z imion pochodzi z języka francuskiego od słowa nouvelles (nowiny), a Noël oznacza Boże Narodzenie. Jednak drugie imię – Cloé (Chloe) – uznawane jest za żeńskie.

 

>>>Komunię córki urządziła w Pałacu. Ile Małgosia Socha zapłaciła za przyjęcie?

 

Skrzywdzili syna?

 

Pod informacją o narodzinach syna, rozgorzała prawdziwa burza.

 

Cloe to nie damskie imie?

 

oczywiście, że damskie… w dodatku pisze się przez ch 🙈

 

Cloe Origin and Meaning
The name Cloe is girl’s name meaning „young green shoot”. Cloe comes in second to the original form, Chloe, in it’s native Spain. In the US, this honor goes to the Kardashian-ized Khloe [Imię Cloe to imię dziewczynki oznaczające „młody zielony pęd”. Cloe zajmuje drugie miejsce po oryginalnej formie, Chloe, w swojej rodzimej Hiszpanii. W Stanach Zjednoczonych ten zaszczyt przypada Khloe z Kardashianek – przyp. red.] Tyle w temacie jak mozna tak skrzywdzic dziecko 🙈🤷‍♀️

 

zgadza się to jest żeńskie imię pochodzenia greckiego.

– komentowały internautki.

 

>>>Monika Richardson zostanie całkiem sama? Jej dzieci podjęły decyzję!

 

Rada Języka Polskiego o imieniu Chloe

 

Jak się jednak okazuje, sprawa nie jest oczywista. W opinii, jaka została opublikowana na stronie Rady Języka Polskiego czytamy:

 

Na prośbę pewnych państwa o opinię o imieniu Chloe, które chcieliby oni nadać córce (imię to jest bardzo popularne w Wielkiej Brytanii, gdzie rodzina zamierza się osiedlić), odpowiedział Honorowy Przewodniczący RJP prof. Walery Pisarek:

[…] imię Chloe nie pozwala na identyfikację płci osoby, która je nosi (np. nie ma charakterystycznego dla rodzaju żeńskiego zakończenia -a).

 

Dalej jednak napisano, że imię Chloe może budzić złe skojarzenia oraz, że – mimo wszystko – jest ono damskie:

 

…budzi ono skojarzenia erotyczne, ponieważ nazywa się nim agencje towarzyskie.

 

Wszystko to mogłoby narazić w przyszłości Państwa córkę na kłopoty — za każdym razem musiałaby powtarzać, jak się imię pisze, jak się je wymawia oraz przede wszystkim — że należy ono do kobiety.

 

Wydaje się więc, że nadając dziecku imię, lepiej jest wybrać jednoznaczne i nie budzące wątpliwości.

 

 

Komentarze