Polskie firmy poszkodowane! POŻAR NIE ZNAŁ LITOŚCI!

W nocy z 9 na 10 marca wybuchł pożar w znanej siedzibie serwerowni należącej do OVH. Wiele firm straciło swoje dane lub miało problem z serwerami. Wśród poszkodowanych jest wiele polskich przedsiębiorstw e-commerce!

Data Center OVH to 4 bloki serwerowe w Strasburgu. Jeden z nich spłonął doszczętnie, a drugi jest poważnie uszkodzony. Pozostałe dwa bloki wyłączono z użytkowania.

Niestety jeszcze nie znamy przyczyny pożaru, ale wiemy, że wiele firm przez to zdarzenie ma problem ze swoimi serwisami. Użytkownicy zgłaszają problemy z takimi stronami jak wykop.pl lub rp.pl. To zdarzenie przyczyni się do utraty wielu danych przez firmy, które nie mają kopii zapasowej danych, ale to nie wszystko…

Część firm odczuwa pożar poprzez brak możliwości skorzystania z pewnych usług firm, które hostowały się w siedzibie Data Center OVH. Niektórzy korzystali z serwerów, których pożar nie dotknął, jednak są one wyłączone z użycia dla bezpieczeństwa.

Jednym z klientów jest firma BaseLinker, która dostarcza małemu e-commerce (np. Allegro) narzędzia, które pomagają w zarządzaniu sprzedażą. Wielkie straty odnotowały firmy, takie jak Bonito.pl i InPost.

Wiemy, że mogły spłonąć nie tylko serwery główne, ale również serwery zapasowe w dwóch zniszczonych ogniem blokach. Oby firmy zabezpieczyły się już dawno i zastosowały metodę „3, 2, 1” – 3 kopie danych na dwóch urządzeniach, z których jedno jest poza siedzibą firmy.

Źródło: computerworld.pl

Zobacz także: TAKĄ emeryturę otrzymuje Jolanta Kwaśniewska! KWOTA ZWALA Z NÓG!

Komentarze