Popłoch w Rosji! „Boją się, że Putin ZWARIUJE i naciśnie CZERWONY GUZIK!”

Wyciekło nagranie z rozmów dwóch rosyjskich oligarchów. Słowa szokują i pokazują nastroje, jakie panują wśród rosyjskich elit.

 

Przeklinają Putina

Producent muzyczny Josef Prigożin i i miliarder z branży energetycznej Farhad Ahmed są objęci europejskimi sankcjami w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Podczas nagranej rozmowy, która została już upubliczniona, mężczyźni przeklinają Władimira Putina. Mają za złe przywódcy Rosji, że rozpętał wojnę z Ukrainą. Rosyjscy bogacze mówią o spisku, który ma na celu pogrążenie odpowiedzialnego za militarne porażki ministra obrony Siergieja Szojgu.

Putin zwariuje?

Prigożin i Ahmed w nagranej rozmowie używają wiele ostrych i wulgarnych słów. Miliarderzy boją się szaleństwa Władimira Putina. Portal Wirtualna Polska przytacza fragmenty rozmów:

 

Będziemy mieć przej…Nie mamy opcji. Nawet jeśli Putin spier…i naciśnie guzik cały naród nie ma przyszłości w tym scenariuszu. Pier…nas wszystkich…

Jerzy Marek Nowakowski, który jest byłym ambasadorem RP w Armenii i Łotwie, powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską:

Zaczynają się zwyczajnie bać, że kolejni ludzie z elit trafią na listy gończe tuż za rosyjskim prezydentem. To strach także przed tym, że Putin zwariuje i przed odejściem naciśnie czerwony guzik

Walka o władzę

Rosyjskie elity były przekonane, że wojna z Ukrainą potrwa trzy dni. Informowano ich, że tyle włąśnie potrwa operacja specjalna, a sankcje Zachodu nie będę utrudniać życia rosyjskim bogaczom. Jednak jak wiadomo- tak się nie stało. Milionerzy są wściekli. Jerzy Marek Nowakowski powiedział Wirtualnej Polsce:

 

Narastają podziały w kręgach władzy. Trwa wojna o sukcesję po Putinie

 

Na opublikowany nagraniu Achmedow nazywa Putina „karłem”, „szatanem” i „manekinem”. Bogacz jest wściekły, bo został objęty sankcjami i uznany za bliskiego przyjaciela Putina, choć twierdzi, że ostatnio widział go w 2008 roku.

 

Zdjęcie: Facebook/ Wojna na Ukrainie

Komentarze