Przedszkolaki spod Poznania zawstydziły kierowców. Nagrały dla nich specjalny film [VIDEO]

Kolejne filmy z polskich dróg pokazują nam, że nasi kierowcy wciąż mają spore problemy z kulturą i zrozumieniem przepisów ruchu drogowego. Te zaś właśnie się zmieniają i wymuszają na kierowcach robienie m.in. korytarzy życia. Przedszkolaki spod Poznania pokazały im jakie to proste! 

Przedszkolaki z Chatki Puchatka w Stęszewie koło Poznania, wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną Poznań-Głuszyna nagrały filmik, w którym zawstydziły wielu polskich kierowców. W krótkim nagraniu pokazały, że mimo młodego wieku świetnie orientują się czym jest korytarz życia.

 

ZOBACZ TEŻ: Lekarze myśleli, że to rak. Tymczasem jego mózg był ZJADANY przez…

 

W dalszej części nagrania przedszkolaki mają prosty przekaz dla kierowców: „korytarz ratunkowy – to dziecinnie proste!”. Nie sposób się z tym nie zgodzić po obejrzeniu tego filmu!

 

Co więcej, dzieci świetnie odpowiedziały na pytania zadane w trakcie filmu, doskonale orientując się do czego służy korytarz życia, czemu służby muszą go używać i kto może nim jechać.

 

Jeśli jednak macie jakiekolwiek wątpliwości, co do tego jak należy robić korytarz życia – obejrzyjcie poniższą grafikę, którą zaprezentowało Ministerstwo Infrastruktury. Najprościej można ją nazwać zasadą „prawej ręki”. Gdy rozłożymy palce prawej dłoni widzimy, jak kierowcy powinni tworzyć korytarz życia. Skrajny lewy pas powinien zjeżdżać na lewo, zaś wszystkie pozostałe pasy – na prawo.

 

 

facebook. com/ fakt24.pl/ foto: screenshot

Komentarze