Rodzice Anny Starmach to prawdziwi BOGACZE. Lekką ręką oddali 50 MILIONÓW złotych!

Anna Starmach (ur. 1987 r.) to kucharka, która ukończyła kurs w paryskiej szkole kucharskiej Le Cordon Bleu. Jest też autorką przepisów kulinarnych i prowadzącą program MasterChef.

Mało kto jednak pamięta, że Anna Starmach wywodzi się z rodziny o wyrafinowanych gustach. Jej rodzice – Teresa i Andrzej Starmach – to historycy sztuki i kolekcjonerzy.

 

https://www.instagram.com/ania_starmach/

 

Dużo mówię o tym, jak dumna jestem z dzieci, ale dziś o tym jak dziecko jestem dumna z moich rodziców!

– napisała Ania Starmach i poinformowała o ich hojnym geście.

 

Jak się okazuje, rodzice Anny Starmach to prawdziwi bogacze. Od 1989 roku prowadzą w Krakowie galerię sztuki o nazwie Galeria Starmach. Są też kolekcjonerami dzieł sztuki i w ich zbiorach jest wiele cennych okazów.

Zamiast jednak sprzedać obrazy, fotografie czy rzeźby ze swoich prywatnych zasobów, postanowili je bezpłatnie przekazać do wybranych przez siebie muzeów.

 

Ponad 50 milionów złotych — to wartość kolekcji, którą Teresa i Andrzej Starmachowie zdecydowali się przekazać nieodpłatnie krakowskim instytucjom sztuki. To Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK oraz Muzeum Fotografii MUFO.

– informuje Radio Kraków.

 

Tak więc Teresa i Andrzej Starmach lekką ręką przekazali 50 milionów złotych. Nie podawali jednak powodów takiej decyzji.

 

I chciałam napisać coś mądrego, ale tak po ludzku i po dziecięcemu – wzruszenie mi na to nie pozwala.

– przyznała ich córka.

 

Ile gwiazdy potrzebują na życie? 40 tys. zł. to ascetyczny poziom?!

 

https://www.instagram.com/ania_starmach/

 

https://www.instagram.com/ania_starmach/

Komentarze