ROSJA rozminowuje syryjskie miasto Palmira

Przeprowadzono operacje rozminowania syrysjskiego miasteczka. Ponad 150 rosyjskich saperów przybyło do Syrii, by rozminować Palmirę

Do Syrii przybyło ponad 150 rosyjskich saperów, by uczestniczyć w rozminowywaniu starożytnego miasta Palmira. Zniszczone przez dżihadystów Państwa Islamskiego miasto jest obecnie kontrolowane przez armię syryjską – podaje MON w Moskwie.

 

W oświadczeniu piszą, że jest to: „Kolejny pododdział Międzynarodowego Centrum Rozminowywania Sił Zbrojnych FR przybył, by pomóc w rozminowywaniu starożytnego miasta Palmira”.

 

W operacji uczestniczyły wyspecjalizowane jednostki, wyposażone w 17 sztuk sprzętu oraz żołnierze z psami. Nie wątpliwie jest to punkt strategiczny, ponieważ stanowi strategiczny punkt łączący wschodnią i zachodnią część Syrii. Warto wspomnieć o istocie tego miejsca, ponieważ Palmira jest wpisana na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.  

 

Kluczowym sojusznikiem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada jest Moskwa, która zaangażowała się militarnie w syryjski konflikt zbrojny we wrześniu 2015 roku, wskazując, jako cel walkę z islamistami – podaje PAP. 

 

źródło: Reuters,TASS/PAP

fot.:pixabay

 

Komentarze