Rusza narodowa kwarantanna! W życie wchodzą nowe obostrzenia!

Według rządowych postanowień od 28 grudnia do 17 stycznia potrwa narodowa kwarantanna. Podczas niej obowiązywać będą różne obostrzenia. Wśród nich zamknięto stoki narciarskie, hotele oraz galerie handlowe.

 

Co roku okres między końcem grudnia a początkiem lutego kojarzył się z rozmaitymi wyjazdami. Czy to na Sylwestra, czy na ferie. Pełno Polaków wówczas podróżowało w góry i szusowało po stokach narciarskich. Tym razem będzie inaczej. Rząd zdecydował się wprowadzić narodową kwarantannę, która potrwa od 28 grudnia do 17 stycznia.

 

Na ten czas według rządowego rozporządzenia zamknięto wszystkie dyskoteki, kluby nocne, siłownie, aquaparki, baseny, kluby i centra fitness, a także wszelkie działalności usługowe związane z poprawą kondycji fizycznej.

 

Poza tym w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego. W galeriach handlowych działać będą mogły tylko apteki, sklepy spożywcze, księgarnie, drogerie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

 

Rząd na czas od 28 grudnia do 17 stycznia zdecydował się zamknąć również hotele. Te służyć w tym okresie będą mogły wyłącznie pracownikom sezonowym, medykom, pilotom samolotów oraz załodze, kierowcom wykonującym transport drogowy, pacjentom i ich opiekunów czekających na uzyskanie świadczenia zdrowotnego. Poza tym z hoteli skorzystać będą mogli pracownicy służb państwowych, sportowcy, ich trenerzy oraz dyplomaci.

 

Jak wynika z rozporządzenia działalność związana ze sportem oraz rekreacją jest możliwa tylko w ramach sportu zawodowego oraz współzawodnictwa bez udziału publiczności.

 

Nic się nie zmieniło w przypadku restauracji oraz punktów gastronomicznych. One wciąż wydawać posiłki będą mogły tylko na wynos.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: PixabayKomentarze