Rząd ma zamiar wprowadzić specjalne przywileje dla zaszczepionych na COVID. Zobacz jakie!

Wejście szczepionek na koronawirusa do ogólnego obiegu zbliża się wielkimi krokami. Mimo wszystko jest wiele osób nastawionych sceptycznie do szczepień. W związku z tym rząd ma zamiar zapewnić tym zdecydowanym na przyjęcie szczepionki różne przywileje.

 

Cały świat z koronawirusem zmaga się już od wielu miesięcy. Jego ofiarą do tej pory padło ponad 1,5 miliona chorych. Po długim oczekiwaniu ogłoszona została informacja o wynalezieniu szczepionek. Duża część osób potraktowała ją zbawiennie. Nie brakuje jednak też ludzi sceptycznie nastawionych do kwestii szczepienia. W związku z tym rząd ma zamiar wprowadzić różne zachęty do przyjęcia dawek.

 

Według informacji RMF FM zaszczepieni będą mogli liczyć m.in. na szybszą obsługę w placówkach służby zdrowia. Takie osoby traktowane mają być, jak te, które zrobiły test na koronawirusa, a wynik był negatywny.

 

Zaszczepieni mają być również częściowo zwolnieni z kwarantanny. Dokładnie będzie polegać to na tym, że jeśli w rodzinie są osoby z koronawirusem, a inni członkowie poddali się szczepieniom to nie będą musieli się oni izolować.

 

Rząd zastanawia się również nad zwolnieniem z obowiązku noszenia maseczek zaszczepionych. Nie wiadomo jednak czy ten pomysł wejdzie w życie. Przeciwny mu jest bowiem resort zdrowia.

 

W najbliższych tygodniach najprawdopodobniej zostaną przedstawione przez Mateusza Morawieckiego przywileje dla osób, które przyjęły szczepionki.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)Komentarze