Rząd podjął WAŻNĄ decyzję w sprawie dróg! O co chodzi?

Jest ważna decyzja rządu w sprawie dróg! O co chodzi? Co się stało?

Ruszyły prace przygotowawcze nad budową obwodnicy Kolbuszowej. Podpisano już umowę na dokumentację. Wszystko dzieje się w ramach specjalnego programu, który nosi nazwę „100 obwodnic”.

– Rozpoczynamy opracowanie dokumentacji dla kolejnego zadania z Programu budowy 100 obwodnic. W sumie w ramach tego programu na Podkarpaciu powstanie osiem nowych obwodnic. Nowa trasa ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów i dalej w kierunku południowym, do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku – mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Zobacz także: Doda pokazała MAMĘ! Ale są podobne!

Obwodnica Kolbuszowej to proces inwestycyjny, który jest na starcie. Wykonawca przeanalizuje możliwość poprowadzenia obwodnicy po wschodniej i zachodniej stronie miasta. Dopiero później zostanie ustalony ostateczny przebieg drogi.

Obwodnica będzie drogą główną ruchu przyspieszonego. Ma mieć długość 8,5 km. Inwestycja zapewni zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz usprawnienie ruchu tranzytowego.

Na Podkarpaciu zostanie zbudowanych osiem obwodnic: Kolbuszowej w ciągu DK9, Brzostka i Kołaczyc w ciągu DK73, Jasła w ciągu DK73, Miejsca Piastowego w ciągu DK28, Nowej Dęby w ciągu DK9, Pilzna w ciągu DK73, Sanoka w ciągu DK84 – II etap i Przemyśla w ciągu DK28/77.

Do 2030 r. powstanie 100 obwodnic w całym kraju.

Zobacz także: PORUSZAJĄCE wyznanie Dagmary z „Królowych życia”. Łzy same ciekną do oczu!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Komentarze