Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu będzie szkolił „seniorów” 50+ z obsługi smatrfona! Szokująca wartość projektu!

W projekcie realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu zaskakuj nie tylko tematyka szkolenia, jak i jego koszt.

„SMART Senior” skierowany jest do „60 osób w wieku 50+ z terenu województwa opolskiego, bez względu na wykształcenie i status zatrudnienia”.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Zakładanym efektem cyklu szkoleń ma być:

 

…podniesienie umiejętności obsługi smartfona oraz umiejętności społecznych. Przełoży się to na poprawę jakości życia codziennego (np. w aspekcie dokonywania opłat bezgotówkowych poprzez wykorzystywanie aplikacji do płatności, w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez internetową rezerwację wizyt lekarskich), pozwoli na bycie w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną.*

 

Wydaje się jednak, że znaczna większość osób w wieku pięćdziesięciu czy pięćdziesięciu kilku lat, nie ma problemu z obsługą smartfonów i korzystaniem z różnych ich funkcji.

 

Ponadto, jak informuje TVP Info:

 

…wartość projektu sięga 700 tys. zł, a z zajęć może skorzystać zaledwie… 60 seniorów. Koszty w przeliczeniu na jednego uczestnika to więc ponad 11,5 tys. zł.

 

Można wysunąć hipotezę, że większość osób w wieku 50 + znalazłoby w gronie swoich bliskich osobę, która z obsługi smartfona przeszkoliłaby za niewielką część tej kwoty.

 

Zobacz też: Musi wyjść z domu, żeby się wysikać! W takich warunkach mieszka syn Krzysztofa Krawczyka!

 

*cyt. strefaporadnictwa.wup.opole.plKomentarze