Wrócą OBOSTRZENIA?! TE słowa NIEPOKOJĄ!

Czy do Polski powrócą obostrzenia? Czy musimy szykować się na zmiany? Czy wirus nadal jest groźny?

Rząd szykuje się do trzeciej fali COVID-19. Już typowane są branże, które będą musiały zostać zamknięte! Kto jest zagrożony?

– Odwraca się tendencja, która do tej pory oznaczała spadek dziennych liczb zachorowań. Przeistacza się w tendencję, która ma charakter trwały i która mówi o zwiększeniu się zachorowań z dnia na dzień – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kto zatem ma szykować się na zamknięcie? Kiedy nastąpią ewentualne zmiany? Czy mamy się czego bać? Czy gospodarka to wytrzyma? Tego na razie nie wiadomo.

Zobacz także: DUŻE zmiany w pomocy dla rodziny! Rząd nie miał wyboru!

narażona
Fot. Pixabay

Coraz częściej słyszymy, że mogą wrócić obostrzenia. Ostrzega przed tym premier, ale też minister zdrowia. Nie możemy bagatelizować sytuacji.

Chodzi o to, że teraz w Europie rozwija się epidemia z brytyjskim wariantem koronawirusa. Jest on groźniejszy od oryginału, ale szczepionki są skuteczne także w jego przypadku.

Ile jest obecnie zachorowań w Polsce?

Mamy 8694 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1400), śląskiego (872), warmińsko-mazurskiego (795), wielkopolskiego (770), pomorskiego (683), kujawsko-pomorskiego (582), małopolskiego (515), łódzkiego (478), dolnośląskiego (432), zachodniopomorskiego (430), podkarpackiego (396), podlaskiego (361), lubelskiego (359), lubuskiego (245), świętokrzyskiego (150), opolskiego (89). 137 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 234 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 605 372/41 308 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także: WIELKA afera w TVP! Poszło o Jurka Owsiaka!

Fot. Pixabay

Źródło: radiozet.pl, MZKomentarze