Rydzyk naprawdę powiedział TO publicznie! Znamy także niebotyczną KWOTĘ.

Ważne słowa Ojca Tadeusza Rydzyka. Wielu przeciera oczy ze zdumienia.

Ojciec Tadeusz Rydzyk wraz z dyrektor finansową Lidia Kochanowicz-Mańk zaapelował do sympatyków swoich mediów o wsparcie. Chodzi o wpłatę 1 proc. z podatku PIT na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. Poprzednio fundacja tylko dzięki tej formie zebrała gigantyczne pieniądze. Jakie? O tym w dalszej części artykułu.

„Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwości przekazania 1 proc. podatku na rzecz naszej fundacji” – brzmiał komunikat ojca Tadeusza Rydzyka. Jego fundacja w poprzednim roku tylko z tego tytułu zebrała…

4,9 miliona złotych. Założycielem oraz szefem rady Fundacji Nasza Przyszłość jest toruński redemptorysta – Tadeusz Rydzyk. Dyrektor finansowy Lidia Kochanowicz-Mańk, podczas specjalnej audycji przekazała instrukcje, jak wypełnić PIT.

– Osoby, które przekazują nam 1 proc., w większości zaznaczają ten kwadrat. Mogą potem zadzwonić do nas i sprawdzić, czy 1 proc. został przekazany. Zdarzało się w poprzednich latach, że 1 proc. nie był nam przekazany, nie mogliśmy odnaleźć darczyńcy i musieliśmy interweniować w urzędzie skarbowym – powiedziała na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz-Mańk.

Akcja informacyjna, która miała za zadanie skłonić jak największą liczbę osób do wzięcia do przekazania 1 proc. podatku na związaną z Rydzykiem fundację rozpoczęła się już na początku roku. Wtedy to komunikat zamieszczony na stronie Radia Maryja mógł sugerować, że może to wesprzeć trafienie do nieba na Sądzie Ostatecznym.Komentarze