Rząd szykuje nowe świadczenie dla rodzin! 500+ nie będzie jedynym!

Rząd szykuje nowe świadczenie społeczne. Oprócz 500+ wiele rodzin otrzyma dodatkowe środki finansowe. Projekt ma pojawić się jeszcze w kwietniu.

Rząd szykuje nowe świadczenia dla rodzin. Większość będzie mogła skorzystać z dopłaty do czynszu w ramach jednego z głównych elementów rządowego pakietu mieszkaniowego. Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że szczegóły mamy poznać jeszcze w kwietniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Masz kłopoty finansowe przez epidemię? Możesz dostać 5 TYSIĘCY zł bezzwrotnej pożyczki!

 

Rząd szykuje dopłaty do czynszów dla rodzin, nawet tych miejskich i gminnych spółek mieszkaniowych, które znajdują się w pakiecie mieszkaniowym. Więcej szczegółów rząd ma przedstawić jeszcze w tym miesiącu. Emilewicz podkreśliła, że choć pandemia koronawirusa nie unieruchomiła rynku budowlanego w Polsce, to jednym z jej efektów będzie utrata przez wiele gospodarstw domowych zdolności kredytowych nawet na kilkadziesiąt miesięcy.

 

Na czym ma polegać rządowy pakiet rozwiązań wsparcia rodzin?

 

Mamy cały pakiet rozwiązań, który z jednej strony oferuje rodzinom dopłaty do czynszów, a z drugiej dopłaty do gminnych czy miejskich spółek mieszkaniowych, które pozwolą budować tańsze mieszkania. Jesteśmy w kontakcie z takimi spółkami, warunki, jakie im proponujemy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, są tak korzystne, że chcą ruszyć z inwestycjami. – komentuje Emilewicz

 

Od poniedziałku (20.04) rząd rozpoczął także stopniowe odmrażanie gospodarki. Otwarto lasy i parki oraz plaże. Ponadto zwiększono także limity klientów w sklepach oraz osób w kościołach. Kolejny etap odmrażania ma dotyczyć m.in, otwarcia marketów budowlanych w weekendy.

źródło: pap, radiozet

fot. pixabay

 

Komentarze