Rzeczy, których będzie potrzebować uczeń

Początek roku szkolnego to moment, kiedy konieczne jest uzupełnienie wyposażenia uczniów. Poza zeszytami i podręcznikami potrzeba mnóstwa rozmaitych przyborów i akcesoriów, umożliwiających efektywną naukę i uczestnictwo w zajęciach szkolnych. Jakich rzeczy potrzebować będą uczniowie już we wrześniu?

Pojemny plecak szkolny

Pojemny plecak szkolny lub tradycyjny tornister to jeden z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki. Dzieci zmuszone są nosić codziennie sporo różnych przedmiotów i nawet jeśli szkoła posiada szafki na podręczniki, ich plecaki są dość ciężkie. Z tego względu sam plecak powinien być lekki, ale wytrzymały. Istotne jest odpowiednie dopasowanie wybranego modelu do wzrostu dziecka. Plecak powinien mieć profilowaną, wzmocnioną część od strony pleców, regulowane paski do zakładania na ramiona i przynajmniej jedną dodatkową kieszonkę boczną. Powinna ona być wielkości umożliwiającej zmieszczenie pojemnika na drugie śniadanie. Plecaki szkolne dostępne są w wielu kolorach i wzorach, każde dziecko i nastolatek może więc wybrać model zgodny z własnymi upodobaniami.

Kupując plecak, warto pomyśleć od razu o pojemnym piórniku na akcesoria do pisania oraz wygodnym lunchboxie lub śniadaniówce, dzięki którym dziecko zabierze do szkoły zdrowe drugie śniadanie.

Przybory do pisania i na zajęcia plastyczne

Nauki szkolnej nie sposób wyobrazić sobie bez akcesoriów do pisania i innych przyborów szkolnych, wypełniających zwykle nie tylko piórniki, ale również biurkowe organizery i szuflady. Potrzebne będzie dobre pióro lub długopis. Uczniowie cenią sobie długopisy wymazywalne, z dołączoną gumką, dzięki którym mogą uniknąć kreślenia w zeszytach. Konieczne będą również ołówki o różnej twardości, przybory do kreślenia, a także akcesoria plastyczne. Poza kredkami, farbami i pastelami niezbędna będzie również temperówka. Warto zwrócić uwagę na modele na baterię, ostrzące kredki i ołówki automatycznie – taki gadżet bardzo ułatwia życie ucznia.

Wygodny strój na WF

Strój na WF to obowiązkowe wyposażenie wszystkich uczniów. Konieczna będzie wygodna koszulka, szorty i obuwie sportowe. Kupując strój sportowy, warto wybierać akcesoria wykonane z materiałów o odpowiedniej przewiewności – bawełny lub włókien funkcjonalnych, wykorzystywanych do szycia odzieży sportowej. Krótkie spodenki powinny mieć w pasie gumę lub troczki do wiązania. Ważne są również odpowiedniej grubości bawełniane skarpety, które uchronią stopy przed nadmiernym poceniem i zapewnią stabilne trzymanie w bucie.

Buty na WF muszą mieć sprężystą podeszwę o fakturze zapewniającej przyczepność do śliskiej nawierzchni parkietu sali gimnastycznej. Warto zwrócić również uwagę na ochronę palców i pięt przed nadmiernym naciskiem za pomocą wzmocnionych nosków i zapiętków.

Materiały dodatkowe – słowniki, atlasy, repetytoria

Poza obowiązkowymi podręcznikami i zeszytami ćwiczeń uczniom przydadzą się również materiały dodatkowe. Domową biblioteczkę warto wyposażyć w atlasy historyczne i geograficzne z zastawami map dopasowanymi do programu nauczania w określonych klasach. Dziecko może potrzebować również słowników, ułatwiających naukę języków. Przydatne są także repetytoria z testami i arkuszami dla uczniów, których na zakończenie roku czekają ważne egzaminy.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Komentarze