Są wyniki testu na COVID-19 u polskich skoczków!

Pojawiły się wyniki testów na koronawirusa u polskich skoczków. Odpowiedź jest jednoznaczna.

Poznaliśmy wyniki testów na koronawirusa polskich skoczków oraz kadry trenerskiej. Testy wykonani  po kwalifikacjach w Innsbrucku. Wszyscy otrzymali wynik negatywny – przekazał redakcji Wirtualnej Polsko Jan Winkiel z PZN.  Kadra polskich skoczków w pełnym składzie weźmie udział w zawodach na słynnej skoczni Bergisel.

Pomiędzy kwalifikacjami a konkursem, organizatorzy zawodów w Innsbrucku postanowili przeprowadzić testy na obecność koronawirusa u zawodników oraz sztabów trenerskich. Badania wykonano po kwalifikacjach, które odbyły się w sobotę.

Na szczęście wszystkie wyniki wśród polskich skoczków dały wynik negatywny – powiedział Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.  Wobec tego w niedzielnych zawodach w Austrii zobaczymy komplet polskich zawodników. W konkursie w pierwszej serii wystąpią : Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Maciej Kot.

Niecodzienna pora przeprowadzenia badań na obecność koronawirusa nie jest pierwszym stresującym ruchem. Wcześniej organizatorzy 69. Turnieju Czterech Skoczni bardzo długo trzymali w niepewności polską kadrę. Wszystko przez niejednoznaczny wynik testu Klemensa Murańki.

 Komentarze