Słynne ROGALE w znanej sieciówce! Gdzie i kiedy kupisz rogale ŚWIĘTOMARCIŃSKIE?

Oryginalne rogale świętomarcińskie będą dostępne w znanych sieciówkach!

Rogal świętomarciński jest regionalnym symbolem Poznania i wielowiekową tradycją. Rogaliki stają się najbardziej popularne 11 listopada, kiedy przypada dzień Świętego Marcina.

Certyfikowany wypiek w kształcie półksiężyca wykonany jest z ciasta półfrancuskiego, w smaku przypominającego ciasto drożdżowe. We wnętrzu znajduje się nadzienie powstałe z połączenia białego maku, mielonych daktyli oraz skórki pomarańczowej i wanilii.

Rogal świętomarciński od 2008 roku został wpisany do rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych w Unii Europejskiej. Oznacza to, że oryginalny rogal może być wypiekany tylko w Poznaniu i w wyznaczonych powiatach Wielkopolski.

 

Od 11 listopada do 19 listopada smakołyki te będą dostępne w sklepach Żabka. Rogaliki będą znajdować się w części sklepu w strefie tzw. kącika gastronomicznego – Żabka Cafe obok stałego asortymentu.

 

„Cieszymy się, że nasi klienci będą mogli spróbować certyfikowanych rogali wprost z Poznania, gdzie siedzibę ma nasza firma. Wypieki, które klienci znajdą w sklepach Żabka w całej Polsce, są sygnowane zarówno Dziedzictwem Kulinarnym Wielkopolski, jak i Chronionym Oznaczeniem Geograficznym. Jesteśmy przekonani, że rogale świętomarcińskie znajdą swoich amatorów we wszystkich częściach kraju i umilą im Narodowe Święto Niepodległości, dzień tak ważny dla wszystkich Polaków” podkreśla Jerzy Roguski, dyrektor handlowy firmy Żabka Polska.

 

ZOBACZ TEŻ:Czy kupujesz TAKIEGO kurczaka? Oto jak wygląda MIĘSO, które pochodzi z hodowli chorych zwierząt!

 

Poznański przysmak wykonany z ciasta półfrancuskiego, z nadzieniem z białego maku, z lukrem i pokruszonymi orzechami będzie kosztować 7,99zł za szt. we wszystkich sklepach Żabka.

 

 

 

Źródło:biuroprasoweżabka

Źródło zdjęć:YouTube/biuroprasowe

Komentarze