Merkel i Macron KRYTYKUJĄ POLSKĘ! Polska praworządność pod znakiem zapytania!

,,Nie możemy trzymać języka za zębami”- Angela Merkel poważnie traktuje stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie stanu praworządności w Polsce.

 

Kanclerz Niemiec wielokrotnie mówiła, że zależy jej na dobrych relacjach Polską, ale „nie może trzymać języka za zębami”. Na corocznej konferencji Merkel poproszona o ocenę sytuacji w Polsce odpowiedziała: ”Polska i praworządność to poważny temat”. Jednocześnie wspomniała, że warunkiem współpracy unijnej jest zachowanie wszelkich zasad praworządności.

 

Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój i spokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w Unii – mówiła. Jedność Unii za cenę rezygnacji z praworządności to nie byłaby już Unia Europejska – dodała. 

 

O Polsce mówił również prezydent Francji Emmanuel Macron. Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra – podkreślił. W opinii Macrona Polska idzie wbrew unijnym interesom. Zdaniem prezydenta Francji celem Unii Europejskiej jest tworzenie konwergencji, na tym polegają fundusze strukturalne, z których korzysta również Polska. Według Macrona Polska jest krajem, który postanowił sam siebie izolować w pracach Europy. 

 

źródło: tvn

fot.: twitter

kgKomentarze