Stało się! Nowe obostrzenia i godzina policyjna.

Pandemia nadal nie odpuszcza. Wprowadzane są kolejne restrykcje. Gdzie obowiązują godziny policyjne?

W Niemczech wchodzi nakaz noszenia medycznych maseczek, Holandrzy wprowadzają godzinę policyjną, a Portugalczycy nie będą uczestniczyć w mszach świętych.

Ogólnoeuropejska akcja szczepień nie zmniejszyła statystyk nowej liczby zakażeń. Wzrastają obawy przed brytyjską mutacją koronawirusa. Wiele krajów przygotowuje nowe obostrzenia. Niemcy wydłużyli lockdown  do połowy lutego. W całym kraju obowiązuje nakaz noszenia specjalnych maseczek w środkach komunikacji miejskiej oraz w sklepach.

Bawaria wprowadziła trwającą od godz. 21 do 5 rano godzinę policyjną. Podobną decyzję podjęły władze Holandii. Tam z domu nie można wychodzić od godziny 21 do 4.30 Godzinę policyjną wprowadzono także we Włoszech – od 22 do 5 rano. „Bez ważnej przyczyny” nie można podróżować między regionami.

Najdłuższą godzinę policyjną wprowadzono we Francji. Domu nie można opuszczać od godziny 18 do 6 rano. Wyjątek stanowią ważne sytuacje życiowe. Portugalski episkopat zawiesił odprawianie mszy świętych. „Decyzja wynika z nakazu moralnego dla wszystkich obywateli, w tym szczególnie dla chrześcijan, w obliczu nasilającej się epidemii” – czytamy w oświadczeniu biskupów.

Ponadto w Portugalii przez dwa tygodnie nie będą działały uczelnie oraz szkoły. Jednakże ten kraj póki co nie zdecydował się wprowadzić godziny policyjnej. Zaleca się jedynie pozostanie w domach.Komentarze