Strzelanina w centrum handlowym w USA: Nie żyje 20 osób!

Do przerażającego zdarzenia doszło wczoraj w centrum handlowym Walmart w mieście El Paso w stanie Teksas (Stany Zjednoczone). 21-letni Patrick Crusius zaczął strzelać do klientów sklepu. W wyniku strzelaniny zginęło 20 osób.

Do strzelaniny w supermarkecie Walmart w El Paso doszło o godz. 10:35 czasu lokalnego (17:35 w Polsce). W jej wyniku zginęło 20 osób, natomiast rannych zostało 26. Sprawca zdarzenia pochodził z miasta oddalonego o 1000 km od miasta El Paso.

Patrick Crusius niedługo później został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Nie stawiał oporu. Wiele wskazuje na to, że jego czyn motywowany był rasistowskimi pobudkami. Dzień przed strzelaniną mężczyzna zamieścił w Internecie swoje przemyślenia. Ostrzegał on przedstawicieli rasy białej przed napływem imigrantów. Podkreślił, że jego tekst jest odpowiedzią na „latynoską inwazję na Teksas”.

Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara śmierci

Zobacz też: Zaginęli 30 lat temu w Himalajach. Lodowiec wreszcie oddał ich zwłoki

Do krwawej makabry odniósł się w swoim wpisie prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.

„Strzelanina w El Paso była nie tylko wydarzeniem tragicznym ale była też aktem tchórzostwa. Wiem, że wraz ze mną wielu w tym Kraju potępia ten przepełniony nienawiścią czyn. Nie ma żadnego argumentu czy wymówki, która usprawiedliwiałaby kiedykolwiek zabijanie niewinnych ludzi” – tłumaczył Trump.

Źródło: Do rzeczy, Fakt.

 

 

 Komentarze