Świetny gest ze strony BIEDRONKI! Dyskont rozda bony na zakupy ZA DARMO!

Biedronka wychodzi ze wspaniałą inicjatywą. Dyskont spożywczy planuje rozdać bony na zakupy za darmo jednej z grup społecznych.

Co czwarty Polak ukończył 60 lat. Sytuacja materialna grupy społecznej osób starszych jest często bardzo trudna. Aby przeciwdziałać ubóstwu i niedożywieniu oraz wykluczeniu społecznemu sieć sklepów Biedronka wychodzi ze świetną inicjatywą. Największa sieć handlowa w kraju i jej Fundacja planuje rozdać bony za darmo seniorom, które poprawią ich komfort życia. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w obecnej sytuacji.

 

W tym roku dyskont planuje przeznaczyć na ten cel aż 50 mln zł, a w kolejnych – do 20 mln euro. Pierwszym projektem fundacji będą karty przedpłacowe na zakupy, które trafią do 10 tys. osób starszych.

 

25-lecie Biedronki jest dla nas dobrą okazją, by podziękować polskiemu społeczeństwu za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni i by wzmocnić nasze zobowiązania społeczne. – tłumaczy  Pedro Soares dos Santos, Prezes Zarządu Grupy Jeronimo Martins.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jesteś kierowcą?! Szykuje się REWOLUCJA w przepisach! Już niedługo…

 

Program, o którym mowa nosi nazwę Na codzienne zakupy”. W jego ramach Fundacja Biedronki we współpracy z Caritasem rozda w okresie od kwietnia br. do stycznia 2021 roku przedpłacone karty. Co miesiąc będzie wpływała na nie kwota w wysokości od 100 zł do 150 zł, którą będzie można wydać w sklepach Biedronka. Program obejmie 10 tys. seniorów, którym w zakupach i w codziennych zajęciach będą pomagać wolontariusze Caritasu. Ponadto dla seniorów pojawi się także szansa na uczestnictwo w dodatkowych aktywnościach, wspólnych wyjściach czy wyjazdach. Wszystko po to aby zacieśnić więzi społeczne i przeciwdziałać samotności wśród osób starszych.

 

fot. facebook

źródło: biedronka

Komentarze