Szokująca wypowiedź ministra Adama Niedzielskiego! „Gdy jadę Nowym Miastem nie widzę…”

Ta wypowiedź ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego oburzyła wielu internautów. Przekonują oni polityka, że Polska to nie tylko stołeczny Nowy Świat i być może niewiele widać zza przyciemnianych szyb rządowych limuzyn. Czy minister zdrowia przesadził?

Zbyt liberalne restrykcje?

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem programu Poranna rozmowa na antenie stacji RMF FM. Polityk powiedział, że restrykcje, które obowiązują w Polsce są zbyt liberalne. Według niego noszenie maseczek może być niedogodne w pomieszczeniach. Adam Niedzielski przekonywał:

Ja rekomendują, żeby nie znosić tego obowiązku do końca wakacji.

Oburzeni internauci

Minister zdrowia mówił o tym, jak rozmaite restrykcje związane z pandemią koronawirusa, wpływają na różne branże. Polityk odniósł się do funkcjonowania branży gastronomicznej i pracy restauracji. Powiedział:

Gdy jadę do pracy po Nowym Świecie to nie widzę upadających restauracji.

Warto przypomnieć, że lokale gastronomiczne były zamknięte od marca do maja w zeszłym roku, a później od października 2020 roku aż do maja tego roku. Wiele restauracji nie przetrwało tego czasu i lokale upadły. Od maja 2021 roku gastronomia funkcjonuje z licznymi obostrzeniami. W lokalu może być zajęta połowa dostępnych stolików, a między nimi musi być zachowany dystans 1,5 m. Słowa ministra Niedzielskiego oburzyły polityków i internautów.

Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Ostre komentarze

Internauci dowodzili, że Polska to nie tylko warszawski Nowy Świat. W wielu rejonach Polski lokale gastronomiczne upadły, a właściciele borykają się z problemami finansowymi. Internauci komentowali:

Polska nie kończy się na Nowym Świecie Panie Ministrze.

Ci, którzy przetrwali otworzyli się, a wiele restauracji, knajp i lokali musiało zostać zamkniętych.

Na słowa Adama Niedzielskiego zareagowali też inni politycy. Władysław Kosiniak-Kamysz, napisał na Twitterze:

Straty w gastronomii wyniosły kilka miliardów złotych, upadło tysiące firm a dziesiątki tysięcy pracowników straciło pracę. Słowa ministra są niedopuszczalne. Panie ministrze, powinien Pan za nie przeprosić wszystkich, którzy stracili dorobek swojego życia.

Czy faktycznie minister zdrowia przesadził i powinien przeprosić? Jak uważacie?

Źródło: Fakt, Twitter

Zdjęcia: Facebook/ Ministerstwo ZdrowiaKomentarze