SZOKUJĄCE wydarzenia w Domu Pomocy Społecznej! Jest DRAMATYCZNIE!

Szokujące wydarzenia miały miejsce w Domu Pomocy Społecznej! Jest dramatycznie! Co tam się dzieje?

W Domu Pomocy Społecznej w Radomsku koronawirusem zaraziło się 43. pacjentów! Jak to możliwe? Kto jest za to odpowiedzialny?

Zobacz takze: To będzie PRZEŁOM? Znana aktorka odkryła lekarstwo na ODPORNOŚĆ?!

Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawdza, co tak naprawdę tam się działo i czy na miejscu nie dochodziło do gorszących scen. Czy pozostali pensjonariusze są bezpieczni?

Fot. Pixabay

Fabian Zagórowicz członek zarządu powiatu radomszczańskiego, odpowiedział na pismo RPO. Potwierdził, że w dniach 3-20 stycznia 2021 r. w placówce zakaziło się 43. mieszkańców i 13. pracowników, a 17. mieszkańców objęto kwarantanną.

– Testy na obecność koronawirusa przeprowadzano trzykrotnie – 30 i 31 grudnia 2020 roku wszystkim pracownikom i mieszkańcom, 9 stycznia br. wszystkim pracownikom i mieszkańcom, którym w poprzednim teście wyszedł wynik ujemny a przebywali i pracowali w placówce, 15 stycznia br. wszystkim pracownikom mieszkańcom, którym w poprzednim teście wyszedł wynik ujemny a przebywali i pracowali w placówce – podał Zagórowicz.

Żeby zapobiec dalszym zakażeniom przeprowadzono ozonowanie pomieszczeń i wprowadzono ścisły reżim sanitarny.

– Pracuje aktualnie 18. pracowników, w tym 10 świadczących usługi opiekuńcze oraz zatrudnione 2. nowe osoby (umowa o pracę i umowa zlecenie) – dodał.

Pensjonariusze mogą liczyć na pomoc kapłana i psychologa.

Rzadko już się o tym mówi, ale w DPS-ach nadal jest źle! Obecnie ogniska wirusa występują jeszcze w: Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku, Domu Pomocy Społecznej „Pod Topolami” w Lesznowoli i Samorządowym Domu Pomocy Społecznej w Starych Lipkach.

Zobacz także: Ewa Wachowicz zdecydowała się na ODWAŻNY krok! Fani nie kryli zaskoczenia!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze