Tak ZROBISZ NAJPROSTSZĄ MASECZKĘ na świecie! Nie potrzebujesz nawet igły i nici!

W obecnej sytuacji zdobycie maseczki chirurgicznej bądź ochronnej graniczy niemalże z cudem. Jak zrobić najprostszą maseczkę na twarz bez igły i nici? Na pomoc przychodzi wam to video!

Powtarzają się apele o powszechne noszenie maseczek, albo po prostu zakrywanie oczu i ust. Jednocześnie nasuwa się pytanie skąd je brać, biorąc pod uwagę to, że te jednorazowe sprawdzą się lepiej pracownikom w szpitalach. Nic straconego, jeżeli nie macie dostępu do profesjonalnych maseczek, ani samemu nie potraficie uszyć bawełnianej z pomocą przychodzi Wam ten filmik. Potrzebne są zaledwie 3 przedmioty. Nie potrzebujecie „zmysłu krawieckiego” ani nawet igły i nici. Zobacz film krążący po Internecie i schemat postępowania z maseczką.
Do wykonania maseczki potrzebujesz…

dwóch gumek recepturek i bawełnianej, czystej chusteczki!

– Wobec powszechnego braku profesjonalnych maseczek, korzystajmy z własnej pomysłowości i masek wykonanych ręcznie, pozostawiając profesjonalny sprzęt najbardziej zagrożonym pracownikom ochrony zdrowia. – apelowała dla portalu gdańska lekarka dr n. med. Magdalena Łasińska-Kowara i Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku.

 

Maseczka ochronna – jak zrobić maseczkę samemu.

maseczki ochronne

Gepostet von Zęby.pl am Samstag, 21. März 2020

 

 

Ponadto jeśli mamy do dyspozycji np. maseczkę bawełnianą, warto wiedzieć, w jaki sposób należy ją nosić i poddawać sterylizacji w warunkach domowych. Poniższy schemat postępowania przygotowali graficy z gdańskiej pracowni Gliniana Kura na zamówienie inicjatywy #ngosySZYJĄMASKI3city. Należy pamiętać, że samo noszenie maseczki nie uchroni nas przed wirusem. Należy również pamiętać o pozostałych zasadach higieny takich jak częste mycie rąk i niedotykanie twarzy w miejscach publicznych.

 

#ngosySZYJĄMASKI3city www.gdansk.pl

 

ZOBACZ TAKŻE: Lekarze opublikowali obraz płuc ZNISZCZONYCH przez koronawirusa! Widok wbija w fotel!

 

źródło: gdansk.pl . facebook.plKomentarze