To jeden z najbogatszych krajów świata. Ludzie umierają tam z GŁODU!

Klęski głodu, niedożywione masy i tym podobne historie kojarzymy raczej z krajami tzw. Trzeciego Świata. Tymczasem raport przygotowany przez naukowców rzuca zupełnie nowe światło na problemy z dostępem do żywności. Okazuje się, że nawet mieszkańcy państw rozwiniętych mogą borykać się z takimi problemami. 

Naukowcy którzy przygotowali raport i badania dowiedli, że w jednym z najbogatszych państw świata nawet cztery miliony obywateli mogą mieć problemy związane z niedożywieniemNiedobory żywnościowe i brak poczucia bezpieczeństwa prowadzą do wielu groźnych schorzeń, depresji, samobójstw i uzależnień, uruchamiając całą lawinę negatywnych następstw. O jaki kraj chodzi? To nie do uwierzenia…

Problem niedostatku żywności, a raczej trudności z jej zdobyciem dotyczy Kanady! Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto przebadali pół miliona dorosłych Kanadyjczyków, a wyniki opublikowali w piśmie „Canadian Medical Association Journal”.

 

ZOBACZ TEŻ: DRAMATYCZNE wyznanie w Sanatorium Miłości: „Modliłam się o śmierć!”

 

W grupie osób, która była narażona na niedobory żywności częściej rozprzestrzeniały się choroby zakaźne, częściej ludzie popełniali samobójstwa, oraz uzależniali się od używek.

 

Ludzie w Kanadzie, którzy nie mają poczucia bezpieczeństwa żywnościowego, borykają się z takimi problemami, jak infekcje i zatrucia narkotykami, których spodziewamy się u ludzi z krajów rozwijających się

– powiedział Fei Men, doktorant z Uniwersytetu w Toronto.

 

Niedostatki w ilości jedzenia prowadzą zdaniem autorów raportu do „deprywacji materialnej, jak i stresu psychicznego”. W praktyce wydaje się, że raczej chodzi nie tyle o problem w dostępie do żywności jako takiej, co do wybierania najtańszych i najmniej wartościowych produktów. Spożywanie samych głęboko przetworzonych produktów, z masą konserwantów może odbić się bardzo negatywnie na naszym stanie zdrowia.

 

Dodatkowo mamy nieodparte wrażenie, że autorzy badania mylą przyczyny ze skutkami. To raczej nie brak żywności prowadzi do narkotyków, tylko to uzależnienie od narkotyków powoduje, że uzależnieni nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na pożywienie. Ale co my tam wiemy – kanadyjscy naukowcy na pewno lepiej poznali ten temat.

Komentarze