Tomasz Wolny zatrzymał Ukraińców. W ruch poszły pięści!

42-letni Tomasz Wolny to 2010 roku związany jest z Telewizją Polską. Jest jednym z prowadzących „Pytanie na Śniadanie” oraz prezenterem „Panoramy”.

Tomasz Wolny ma wizerunek „grzecznego chłopca” – zawsze niezmiennie uprzejmy, życzliwy i pełen szacunku dla osób starszych czy słabszych. To jednak nie znaczy, że da sobie wejść na głowę i – jak się okazało – w niebezpiecznych sytuacjach, potrafi też użyć siły!

 

https://www.instagram.com/tomaszwolny_tej/

 

Dziennikarz opisał sytuację, jaka go spotkała. Gdy jechał autem zauważył, że inny pojazd – ciemnozielony Opel Vectra  – jedzie zygzakiem. Wolny zdecydował się na obywatelskie zatrzymanie.

 

Udaje mi się bezpiecznie wyprzedzić Vectrę, zajeżdżam drogę przed skrzyżowaniem.

– relacjonuje dziennikarz.

 

Na początku osoby jadące Oplem były w miarę spokojne.

 

Wysiadam, za kierownicą widzę kobietę, a obok mężczyznę. Otwieram drzwi kierowcy i wita mnie uderzająca woń alkoholu. 0 wątpliwości. Kobieta, która okazuje się być Ukrainką, na tym etapie na szczęście współpracuje i wysiada, a ja nurkuję do stacyjki po kluczyki. Tu następuje krótka „gentelmeńska” szamotanina z mężczyzną, z której wychodzę z tarczą i kluczykami w ręku.

 

Później jednak Ukrainka żądała zwrotu kluczyków, w ruch też poszły pięści:

 

Państwo jeszcze kilka razy próbują mi je wyrwać [kluczyki – przyp. red.] ale bezskutecznie. Lata spędzone na macie % w takich sytuacjach opanowaniem i dają Ci względny spokój, więc minimalizuję szamotaninę, a drugą ręką wykręcam 997.

 

Pani dyspozytor natychmiast wzywa najbliższy patrol. Pijana kobieta zamiennie błaga, wygraża, tłumaczy, że jest matką także trójki, a mężczyzna ponownie swoje👊🏼🤦🏻‍♂️

 

Na szczęście policja przyjechała bardzo szybko, więc nie doszło do bijatyki. Okazało się jednak, że kobieta miała aż 2,6 promila alkoholu we krwi!

 

Mimo wszystko policjanci stwierdzili, że zachowanie Tomasza Wolnego było słuszne, ale i ryzykowane.

 

…musiałem działać szybko, bo ta kompletnie pijana kobieta jechała wprost na drogę krajową pełną tirów.

– tłumaczył.

 

I zalecił innym, że jeśli widzimy podejrzane zachowania na drodze, lepiej jest zadzwonić na na 997 albo 112. Powinniśmy wtedy podać lokalizację pojazdu, możemy też za nim jechać i obserwować, w jakim kierunku zmierza. W końcu nie każdy z nas ma możliwość siłować się z np. pijanym kierowcą.

 

>>>12-latek odgryzł chłopcu kawałek czoła! Dlaczego TO zrobił? [FOTO]

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Komentarze