Tragiczny wypadek. Liczba ofiar może przekroczyć 200 osób [wideo 18+]

Tragiczny wypadek miał miejsce na Jeziorze Wiktoria w Tanzanii. U jego brzegu zatonął prom na pokładzie, którego według różnych źródeł mogło znajdować się około 400 pasażerów. 

Na chwilę obecną w nieszczęśliwym wypadku zginęło co najmniej 44 ludzi. Niestety jak wynika z informacji w rządu Tanzanii liczba ofiar może przekroczyć liczbę 200. Jezioro, na którym doszło do zajścia należy do największych na świecie.  

 

Choć przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana, to jak podają tamtejsze lokalne media, prawdopodobnie wszystkiemu winne jest przeciążenie promu. Na jego pokładzie mogło znajdować się nawet 400 osób, podczas gdy jego maksymalna ładowność wynosiła około stu osób. Niestety nie da się dokładnie określić ilu pasażerów przebywało na statku w momencie tragedii, ponieważ wraz jego zatonięciem zniszczeniu uległy urządzenia rejestrujące ilość sprzedanych biletów.  

 

Tego typu wypadek[Zobacz] nie pierwszy raz miał miejsce na wodach należących do Tanzanii. W 2012 roku w podobnych okolicznościach zginęło co najmniej 145 osób. Jednak do najtragiczniejszego zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego stulecia, kiedy to na Jeziorze Wiktoria przewrócił się prom. Wtedy liczba ofiar sięgnęła 800 osób.

 

 

foto twitter / wideo twitter / źródło mirror.co.uk / nytimes.com / bbc.comKomentarze