Uczeni rozwikłali tajemnicę szalonej figury Michaela JACKSONA! Choć wszystko jasne – nie próbujcie tego w domu!

Michael Jackson i jego słynny skłon antygrawitacyjny to jedna z tych tanecznych pozycji, które próbowało powtórzyć wielu, ale nikomu się nie udało. Pod lupę wzięli go naukowcy z Indii, którzy postanowili raz na zawsze rozstrzygnąć – czy da się go wykonać bez pomocy specjalnego sprzętu i czy skłon Michaela Jacksona jest bezpieczny dla zdrowia?

 

Trick pojawił się po raz pierwszy na klipie do utworu „Smooth Criminal” z 1988 roku. W pewnym momencie Jackson wraz z tancerzami mocno pochyla się ku ziemi, a przy tym nie odrywa od ziemi stóp. Neurochirurdzy z Indii postanowili sprawdzić jakie warunki należy spełnić aby taki skłon był możliwy.

 

 

Swego czasu otoczenie gwiazdora przyznało, że skłon antygrawitacyjny był wykonany dzięki specjalnym butom z kolcami. Ale indyjscy lekarze, którzy zgłębili temat nie mają żadnych wątpliwości – to nie świadczy o tym, że jest to prosta figura!

 

Co więcej, są przekonani, że bez odpowiedniego przygotowania powtórzenie tego skłonu może być niebezpieczne dla zdrowia. Po pierwsze musimy mieć dobrze wytrenowane mięśnie, które utrzymają nasze ciało w tej pozycji.

 

Po drugie niezbędne jest dobre usztywnienie kostki, czyli specjalnie przygotowany, profesjonalny but. Bez niego możemy uszkodzić swoją kostkę.

 

Innymi słowy – nie próbujcie tego w domu. Nawet jeśli uda wam się przytwierdzić Wasz but do podłoża, może zdarzyć się tak, że nie będziecie w stanie utrzymać równowagi, a wtedy tragedia gotowa!

 

wprost.pl

Komentarze