Ten egzamin maturalny piszą tylko DWIE OSOBY w całym kraju. Nie zgadniesz co to za przedmiot!

Dziś mamy ostatni dzień pisemnych egzaminów maturalnych. Abiturienci piszą dziś egzaminy z przedmiotów w językach obcych. Ale nadszedł też czas na egzaminy z języków mniejszości narodowych.

 

Absolwenci szkół dla mniejszości narodowych mają obowiązek przystąpienia do egzaminu ze swojego języka narodowego. W Polsce są to szkoły z językiem litewskim, białoruskim i ukraińskim. Najwięcej osób pisze maturę z białoruskiego – 169 osób. 79 zdających przystąpiło do egzaminu z ukraińskiego, zaś 21 z litewskiego. Po południu część z nich przystąpi do egzaminów na poziomie rozszerzonym.

 

Poza tym dziś odbywają się także egzaminy maturalne z języka kaszubskiego i łemkowskiego. Ponieważ są to przedmioty dodatkowe, można jest zdawać wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Maturę kaszubską napisze w tym roku 25 osób. Zaś do egzaminu z języka łemkowskiego przystąpią jedynie dwie osoby! To tegoroczny rekordzista pod tym względem.

 

Dziś swój bój o wstęp na renomowane uczelnie prowadzą także absolwenci szkół dwujęzycznych. Właśnie trwają egzaminy przeprowadzane w językach obcych, m.in. po angielsku.

 

23 maja to ostatni dzień pisemnych matur w roku szkolnym 2017/2018. Matury ustne potrwają nieco dłużej – do 25 maja. Abiturienci muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki poznają dopiero za ponad miesiąc – 3 lipca. Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że w tym roku poprawek będzie jak najmniej!

 

interia.pl Komentarze