Uczestnik „Tańca z Gwiazdami” miał dość! CO się dzieje w programie!?

Sylwester Wilk jest uczestnikiem 11. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Sportowiec zdecydował się na szczere wyznanie. Rozważał rezygnację z udziału w show. Co się stało?

Treningi do programu są męczące. Trwają wiele godzin dziennie. To duże wyzwanie dla osoby zdrowej, a jeszcze większe dla uczestnika z niepełnosprawnością. Sylwester Wilk jest sportowcem i wie, co to mocny trening. Mimo to rozważał wycofanie się z udziału w show Polsatu.

– Długo zastanawiałem się nad tym, czy wrócić. Byłem wręcz bliski zrezygnowaniu z dalszego tańca. A to dlatego, że pierwsze kilka tygodni przygotowań okazały się niesamowicie wyczerpujące. Zarówno ja, jak i moja noga mieliśmy dość. Jako sportowiec z wieloletnim doświadczeniem śmiało mogę powiedzieć, że treningi taneczne były jednymi z najtrudniejszych w moim życiu. Chciałem odejść i po prostu się poddać – powiedział.

Sylwester przemyślał wszystko na spokojnie. Doszedł do wniosku, że nie może zrezygnować. Chciał zmotywować innych do działania. Taka postawa jest godna podziwu.

Fot. Polsat

 – Na szczęście zrozumiałem, że to nie ja jestem najważniejszy w tym wszystkim. Najważniejsze jest to, jaki przekaz idzie z mojego udziału w programie. „Skoro ten chłopak dał radę, to ja też sobie poradzę”. To właśnie na tym zależy mi najbardziej. Na motywowaniu tych, którzy do tej pory nie mieli właściwego wzoru do naśladowania. Wierzę, że mój taniec – nawet jeśli nie do końca idealny, nawet jeśli nie do końca poprawny technicznie – pomoże zmienić podejście do życia. A jeśli choć jedna osoba po obejrzeniu mnie w „Tańcu z Gwiazdami” podejmie decyzję, że będzie walczyć o swoje marzenia, będzie to dla mnie wystarczające, żeby powiedzieć – było warto – powiedział.

Sylwester Wilk ma 24 lata. Jego historia to gotowy scenariusz na film. Miał zaledwie 12 lat, gdy zaczął biegać. Kilka lat później wpadł w kłopoty. Uzależnił się od alkoholu, narkotyków i leków. Na szczęście wrócił do zdrowia. Później wziął udział w show „Ninja Warrior Polska” . Tuż potem uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę.

Teraz zawzięcie trenuje do 11. edycji „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie, która wraca na antenę już w najbliższy piątek.

SZOK w „Tańcu z Gwiazdami”! Odeszła jedna z tancerek

Fot. PolsatKomentarze