Ukryli TO w oponach samochodu. Było tam 8 kilogramów…

Myśleli, że uda im się przechytrzyć policję. Towar ukryli w oponach samochodu. Nie mieli szczęścia. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop!

Policjanci zatrzymali Szymona B. i Macieja K. Mężczyźni zostali złapani, gdy wyciągali worki z amfetaminą, ukryte w kołach samochodu. Było tam prawie 8 kilogramów narkotyku. Amfetaminę przemycono pojeździe, który był transportowany lawetą z Królestwa Niderlandów.

– W domu jednego z mężczyzn policjanci znaleźli ponad kilogram marihuany oraz broń palną, na którą podejrzany nie posiadał zezwolenia. Policjanci zatrzymali również kierowcę lawety Kacpra K., podejrzanego o udział w przemycie narkotyków. Podczas działań wsparcia udzielili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu – podaje Policja.

Fot. policja.pl

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która trudniła się przemytem narkotyków. Maciej K. ma również zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.

Podejrzanym grozi grzywna i kara od trzech lat pozbawienia wolności.

– Policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy ustalają wszystkie osoby mogące współpracować z tą grupą, a także gdzie narkotyki miały trafić – informują funkcjonariusze.

Przypomnijmy, że policjanci wpadli też na trop innej nielegalnej działalności. Mężczyźni mieli w workach towar o wartości 760 tys. złotych. Myśleli, że pozostaną bezkarni. Nie mieli racji! Łódzcy policjanci ustalili, że w Kutnie kwitnie nielegalny proceder. Dotarli do informacji mówiących o tym, że tytoń bez polskich znaków akcyzy będzie przewożony busem przez teren Sieradza. W miejscowości Stawiszcze policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej auto marki renault trafic. Samochodem kierował 44-letni mężczyzna. W środku znajdował się też 34-latek…

Zobacz także: To były chwile grozy! Dostał ataku szału przez hulajnogę?

Fot. Pixabay

Komentarze