W sklepach sprzedawano śmiertelnie niebezpieczne masło! Sprawdź, czy je kupiłeś!

To masło jest śmiertelnie niebezpieczne! Jeśli je kupiłeś, mogłeś narazić się na duże problemy!

W wyniku kontroli stwierdzono obecność Salmonella spp. w popularnym maśle. Spożycie produktu, który jest zanieczyszczony pałeczkami Salmonella, może wywołać zatrucie pokarmowe.

Produkt – Masło Extra Lumiko, 200 g

Najlepiej spożyć przed:/ Nr partii: 17.11.2020 051 13:06

Producent: Lumiko Sp. z o.o., ul. Międzyrzecka 81, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06111601 WE

Fot. GIS

Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała już o sprawie Inspekcję Weterynaryjną.

Toczy się postępowanie wyjaśniające, które mana celu ustalenie przyczyny wystąpienia stwierdzonego zagrożenia.

Produkt musi zostać wycofany z rynku. Ustalono już listy dystrybucyjne i przesłano informację o niebezpiecznym maśle do Państwowych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Sosnowcu oraz Rawie Mazowieckiej.

Zalecono też wykonanie badania w kierunku Salmonella spp. wszystkich partii produkcyjnych dla Masła 82%, będących aktualnie pod nadzorem producenta.

Głos w tej sprawie zabrał też producent.

– Lumiko Sp z o.o. oświadcza, że prowadzi ciągły monitoring na obecność pałeczek Salmonelli Spp. w wyprodukowanych produktach. Badania są realizowane zgodnie z harmonogramem, który zakład przedkłada Inspekcji Weterynaryjnej. Do tego momentu nigdy nie stwierdziliśmy obecności tego patogenu. Dodatkowo, kontroli poddawany jest monitoring środowiskowy w kierunku Salmonelli, który również nigdy nie wykazał obecności tych pałeczek. Produkt jest wyprodukowany ze śmietanki pasteryzowanej, a prawidłowość procesu pasteryzacji potwierdzają wizualizacje. Nasze produkty wielokrotnie są badane przez Powiatową Inspekcję Weterynaryjną oraz przez różne Sieci handlowe, które zakupują od nas produkty i nigdy pałeczek Salmonelli nie stwierdzono. Zakład podjął wszelkie działania w ustaleniu przyczyny niezgodności i jest w trakcie ich analizy – podano.

Nie spożywajmy tego produktu. Jeśli jednak już to zrobiliśmy i mamy objawy chorobowe, natychmiast skontaktujmy się z lekarzem.

Zobacz także: Dziennikarka Superstacji BEZ STANIKA! Ale gorące zdjęcia!

Fot. Pixabay

Źródło: GISKomentarze