WAŻNA decyzja w sprawie autostrady A2! Podpisano…

Zapadła ważna decyzja w sprawie autostrady A2! Podpisano… Co zyskamy dzięki temu porozumieniu? O co dokładnie chodzi? W czym rzecz?

1 kwietnia 2021 r. podpisano umowę na zaprojektowanie i stworzenie dwóch odcinków autostrady A2, które znajdą się między Siedlcami a Białą Podlaską.

Zobacz także: Małgosia Kożuchowska SZCZERZE do fanów. „Mimo obaw o zdrowie…”

– Budowa autostrady A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej nie była przewidziana w Programie Budowy Dróg Krajowych aż do jego nowelizacji w 2017 r. Wówczas zapewniliśmy finansowanie dla tej realizacji. Ma ona ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. Dzięki autostradzie poprawi się ponadto dostępność komunikacyjna Polski Wschodniej – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Za realizacją inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Umowa ma wartość 530 mln zł, a ma zostać zrealizowana w ciągu 33 miesięcy. Prace mają zakończyć się do końca 2024 roku.

W sierpniu ubiegłego roku do użytku oddano piętnastokilometrowy odcinek autostrady A2 między węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego.

Inwestycje będą wykonywane mimo pandemii, więc nie ma zagrożenia, że coś się opóźni.

To kolejna bardzo ważna umowa, która dla kierowców oznacza zwiększenie komfortu jazdy. Lepsze drogi to większe bezpieczeństwo, a to rzecz całkowicie bezcenna. Zdrowia i życia nie da się kupić.

Zobacz także: MOCNE słowa Joanny Racewicz o pandemii! Nie ukrywała, że…

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Fot. PixabayKomentarze