WIELKA afera z ROWERAMI! Będzie GIGANTYCZNA kara?!

Jest wielka afera z rowerami! Będzie gigantyczna kara?! Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił już zarzuty!

Merida Polska jako jedyna firma dystrybuuje rowery marki Merida na terenie Polski. Spółka miała ograniczać dystrybutorom sprzedaży tych produktów w sieci. Sklepy mogły promować rowery, ale nie miały prawa ich sprzedawać. Mogły wyłącznie przekierowywać zamówienia do oficjalnego sklepu.

– Zasady sprzedaży rowerów przez spółkę Merida Polska powodują, że konsument ma ograniczony wybór sprzedawców wyłącznie do najbliższych sklepów stacjonarnych. Konsument nie ma możliwości skorzystania z atrakcyjniejszej oferty przez Internet. Może to powodować nie tylko ograniczenie konkurencji wśród sprzedawców, ale także wyższe ceny sprzętu – powiedział Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Zobacz także: Bardzo ważne zmiany w sprawie SZCZEPIEŃ. TE osoby będą miały pierwszeństwo!

Za to wszystko firmie grozi kara do 10 proc. obrotu.

– Jeżeli wiesz o niedozwolonym porozumieniu w swojej byłej lub obecnej firmie, zawiadom UOKiK. Urząd prowadzi program pozyskiwania informacji od anonimowych sygnalistów. Zastosowany przez nas system gwarantuje, że twoja tożsamość nie zostanie ujawniona – zachęca UOKiK.

Sprawa jest poważna. Znowu okazało się, że jesteśmy oszukiwani przez firmy. Konsekwencje ponoszą tylko klienci, którzy muszą po prostu zapłacić więcej. Na szczęście odpowiednie urzędy cały czas kontrolują produkty i firmy. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie.

Zobacz także: Szokująca decyzja Bronisława Komorowskiego! Internet aż huczy od plotek!

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiKKomentarze