Wielka inwestycja zakończona! TEN budynek ZACHWYCA!

Ta inwestycja wreszcie została zakończona! Wielki sukces rządu! Ten budynek zachwyca!

Chodzi o dworzec w Suszu, który pochodzi z 1876 roku. Udało się go wreszcie wyremontować. Wszystko dzięki środkom krajowym i zagranicznym.

Zobacz także: Kasia Cichopek ogłosiła RADOSNĄ NOWINĘ! Czekała na to KILKA miesięcy!

– Inwestycja w Suszu dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich i środków krajowych odzyskała swoje historyczne piękno. Obiekt jednocześnie odpowiada na współczesne wyzwania związane z ekologią i został zaprojektowany z myślą o wszystkich pasażerach, w tym tych z niepełnosprawnościami – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Fot. gov.pl

Jakość usług poprawi się. Dworzec będzie całkowicie bezpieczny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dworzec w Suszu jest pierwszym zmodernizowanym dzięki programowi Modernizacja wybranych dworców przy linii kolejowej nr 9 na odcinku Warszawa Wschodnia – Gdynia Główna Osobowa, który jest realizowany ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wyremontowane też zostaną dworce na stacjach: Prabuty, Pruszcz Gdański, Pomiechówek, Gdańsk Główny, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Wrzeszcz, Pszczółki, Szymankowo i Tczew.

Wartość projektu to 177 mln zł, w tym 120 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

– Dworzec w Suszu to 6. budynek oddany do użytkowania ze 114 dworców, w których prace budowlane są wspierane ze środków Funduszy Europejskich w ramach 12 projektów dworcowych, które uzyskały dofinansowane z Programu Infrastruktura i Środowisko – podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zobacz także: Dwa DUŻE sklepy połączą się! Czy będzie TANIEJ?

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Komentarze