Wraca ŚNIEŻNA zima! Będzie DUŻE ochłodzenie!

Wraca bardzo śnieżna zima. Będzie duże ochłodzenie! Wyjmijmy kurtki!

Nad Polskę północną dotrze strefa chłodnego frontu atmosferycznego. To zwiastuje zmiany w pogodzie! Co się wydarzy? Kiedy nastąpi ochłodzenie?

– W czwartek ciepła i ładna pogoda najdłużej utrzyma się na południu, tam opady deszczu pojawią się dopiero w drugiej połowie dnia, a temperatura maksymalna wzrośnie do 10-13°C. Najchłodniej będzie na północy, w najcieplejszym momencie dnia zaledwie 2-4°C, gdzie prognozujemy opady deszczu ze śniegiem i śniegu – podało IMGW

W nocy z czwartku na piątek miejscami może spaść 5 cm śniegu, a w górach nawet – 10 cm.

W sobotę i niedzielę będzie chłodniej. Temperatura nocą spadnie nawet do -7 stopni Celsjusza.

– Prognozy na przyszły tydzień są niejednoznaczne ze względu na dużą rozbieżność między poszczególnymi modelami prognostycznymi. Amerykański model GFS na wtorek przewiduje napływ chłodniejszego powietrza, zwłaszcza nad północnym wschodzie Polski, gdzie temperatura maksymalna wyniesie –2°C. Prognoza z modelu ECMWF wskazuje na ocieplenie, z dodatnią temperaturą powietrza w całym kraju – poinformowano.

Zobacz także: Są PIENIĄDZE na pomoc potrzebującym! Jak je zdobyć?

Fot. Pixabay

A jak z sytuacją powodziową? Na Wiśle spływają wody roztopowe. Na stacji Malowa Góra na rzece Krzna już przekroczono stan alarmowy – poziom wody wzrósł do 355 cm.

– Na Wiśle w rejonie Płocka, w związku z ustąpieniem zlodzenia, zanotowano znaczne spadki stanów wody. Obecnie obserwowany jest jednak ponowny wzrost ze względu na spływ wody roztopowej, nie będzie on jednak gwałtowny – napisano.

W dorzeczu Odry sytuacja jest już stabilna, na Odrze i jej dopływach powoli się stabilizuje. Niebawem można spodziewać się spadku poziomu wody.

Zobacz także: Są PIENIĄDZE na pomoc potrzebującym! Jak je zdobyć?

Fot. Pixabay

Źródło: IMGWKomentarze