„Wstrętna MORDA”! Zobacz, jak CHODAKOWSKA reaguje na HEJT!

Co to jest hejt i co to znaczy?

Słowo hejt zrobiło „karierę” w mediach. Z języka angielskiego oznacza nienawiść, a obecnie w Polsce stosowane jest jako krótsze określenie na mowę nienawiści.

 

Hejt w Internecie

Z tym zjawiskiem najczęściej mamy do czynienia w mediach społecznościowych. To tu hejt pojawia się w postaci negatywnych komentarzy. Są to słowa pełne złości, nienawiści czy agresji.

Hejterzy bardzo często są bezkarni, bo jeśli ich posty nie stanowią tzw. gróźb karalnych (grożenie popełnieniem przestępstwa na szkodę danej osoby, lub osoby najbliższej), to nie są przestępstwem.

Dodatkowo osobom hejtującym na rękę jest (pozorna) anonimowość i możliwość tworzenia tzw. fejkowych kont lub anonimowych profili.

 

Kim są hjetrzy?

Hejtują najczęściej osoby zakompleksione, o niskim poczuciu własnej wartości, zazdrosne. Hejterami mogą być także megalomani.

Poprzez negatywne komentarze próbują pokazać, że to oni są lepsi i w tak chory sposób podbudowują samych siebie.

 

Chodakowska na celowniku

Ewa Chodakowska jest bardzo często hejtowana, a pod jej postami można zauważyć wiele nieprzyjemnych komentarzy. Czym trenerka „podpadła” internautom? Zaczynała od zera i osiągnęła sukces: jest jedną z topowych polskich trenerek, prowadzi własne biznesy, ma szczęśliwy związek, jest szczupła i wysportowana.

To wystarczy, by wkurzyć wielu hejterów. Krytykują ją zatem – najczęściej za wygląd. Najczęściej nie podoba im się twarz Chodakowskiej oraz jej… pupa. No bo jak z taką „mordą” Ewa może być tak spełniona i szczęśliwa?

 

A może tak obniżyć loty?

Gdy przyjrzymy się negatywnym komentarzom, to łatwo zauważyć, że hejterów drażni czyjś sukces, powodzenie, czy dobry wygląd. I chcą niejako zrównać innych do swojego poziomu.

Także Chodakowska zastanawiała się nad tym, by nie wybijać się za bardzo w górę:

 

„„dlaczego ja? Czym sobie zasłużyłam na takie traktowanie” …. „czy coś jest ze mną nie tak? Przecież mam dobre intencje” …. ODPUŚCIĆ? Ugiąć się?
Zostawić marzenia w sferze marzeń?
Czy niewzruszenie robić swoje?”

 

Droga donikąd

Jednak rezygnując z siebie, będziemy mieć poczucie porażki. Poczucie tego, że życie (i hejt ) nas złamało. Więc trzeba iść swoją drogą.

 

„Nie zrobiłam nic złego, żeby ZASŁUŻYĆ
SOBIE NA NIENAWIŚĆ..
… zatem HEJT WYCELOWANY WE MNIE, NIE POWINIEN BYŁ BYĆ MOIM PROBLEMEM.. Łatwo jest napisać, co?
Ale jak wdrożyć w życie?
Przecież NIENAWIŚĆ BOLI!”

Zobacz też: Lewandowska USUWA konto, które…

 

Jak Chodakowska reaguje na hejt?

Trenerka postanowiła przeanalizować zjawisko hejtu w sieci i wypracowała sobie rozwiązanie.

 

„💥HEJT W SIECI NIE JEST WYMIERZONY W CIEBIE PERSONALNIE … tu w ogóle nie chodzi o Ciebie – osoba która Cię hejtuje, hejtuje tez inne osoby.. CO ISTOTNE, najczęściej nienawidzi przede wszystkim siebie i swojego życia..

💥HEJT W SIECI, RZADKO MA ODZWIERCIEDLENIE W RZECZYWISTOŚCI .. ja sama nigdy nie uslyszałam złego słowa w twarz, a Ty?

💥HEJT NIE WPŁYWA BEZPOŚREDNIO NA TWOJE ŻYCIE .. chyba ze sama na to pozwolisz np. zarywając noce przejęta hejtem .. Zauważ, ze jeśli nie czytasz, nie widzisz komentarzy na swój temat, to one przestają istnieć .. jaką zatem mają moc kiedy je czytasz? Taką jaką im sama nadasz..

💥HEJT JEST DOMENĄ OSÓB SŁABYCH!
Zawsze! osoby silne psychicznie .. zadowolone z życia.. realizujące swoje cele.. zajęte swoim życiem NIE HEJTUJĄ!! Kiedy to wszystko zrozumiałam, zaczęłam HEJTUJACYM zwyczajnie współczuć.. HEJT stał się w moich oczach desperackim wołaniem o atencję..”

 

Rób swoje!

Trenerka pisze na Instagramie, że takie spokojne podejście do hejtu nie oznacza przyzwolenia na mowę nienawiści:

„Czy to znaczy, ze zaczęłam przyzwalać na HEJT?
Nic z tych rzeczy!
HEJT TO PRZEMOC SŁOWNA!
Na którą się nie godzę!
Zawsze będę reagować!
Różnica jest taka, ze teraz reaguje na hejt bez przyspieszonego bicia serca.. bez emocji .. Nie musisz uczyć się na swoich doświadczeniach .. zaufaj mi!
HEJT ISTNIEJE TYLKO W GŁOWIE HEJTUJACEGO!
To ze KTOS MA Z TOBĄ PROBLEM, to JEGO PROBLEM.. RÓB SWOJE ❣”

 

fot. instagram.com/chodakowskaewa/

 

 Komentarze